Nový spôsob triedenia odpadu v hlavnom meste začal od augusta, prebieha v 7 mestských častiach

Nové triedenie odpadu v Bratislave
Foto: OLO/ L. Golejová

Prvá etapa vrecového zberu triedeného odpadu spred rodinných domov začala od augusta. Odvoz prebieha raz mesačne.

Hlavné mesto odštartovalo projekt, ktorého cieľom je dosiahnuť zvýšenú mieru triedenia, čistejšie verejné priestranstvá i životné prostredie. Nový spôsob zberu papiera a plastu formou vrecového zberu bude odvezený priamo spred rodinných domov. Túto formu zberu budú môcť využiť obyvatelia 7 mestských častí – Podunajské Biskupice, Vrakuňa, Staré Mesto, Devín, Devínska Nová Ves, Petržalka a Vajnory.

Odvoz vriec bude prebiehať raz mesačne podľa harmonogramu, nájsť ho môžete na webovej stránke OLO. Ak budete chcieť triediť odpad aj vy, vrecia je potrebné umiestniť na obvyklé odvozové miesto komunálneho odpadu do 7.00 hod. Zber skla bude aj naďalej cez zberné hniezda.

Dôvodom nového triedenia odpadu je najmä to, že na zberných hniezdach sa odpad hromadil a vytriedené suroviny sa stávali znečistenými. Obyvatelia tak už nebudú musieť nosiť vytriedený odpad na vzdialenejšie miesto, bude to pre nich komfortnejšie a zároveň sa zníži aj znečistenie verejného priestoru v okolí zberných hniezd. Ročne vyprodukuje v priemere jeden Bratislavčan 487 kg komunálneho odpadu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk