Nový starosta Ružinova Martin Chren a miestni poslanci zložili sľub

Ruzinov ustanovujuce zastupitelstvo titulka fcb.jpg

Nový starosta bratislavského Ružinova Martin Chren a miestni poslanci zložili sľub. Stalo sa tak na pondelkovom ustanovujúcom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

Odchádzajúci starosta Ružinova Dušan Pekár vo svojom príhovore zablahoželal novému starostovi mestskej časti aj novozvoleným miestnym poslancom. „Starostu a poslancov čaká veľa zodpovednej práce, majú možnosť prispieť k zlepšeniu prostredia, v ktorom žijeme. Prajem im veľa úspechov a veľa šťastia a držím im palce,“ povedal Pekár. Zároveň sa v príhovore poďakoval za spoluprácu ružinovským poslancom aj kolegom z miestneho úradu.

Podľa nového starostu Martina Chrena je Ružinov domov, kde žije, vychováva deti a kde chce zostarnúť. „Byť starostom nie je len o stoličke, ale je to česť a obrovský záväzok voči vyše 80-tisícom ľudí, ktorí v mestskej časti žijú,“ uviedol nový starosta a pripomenul, že jeho tromi prioritami sú komunita, prostredie pre život a prosperita. Martin Chren sa zároveň poďakoval odchádzajúcemu starostovi Dušanovi Pekárovi za 16 rokov jeho služby vo verejnej funkcii.

Do miestneho zastupiteľstva si obyvatelia Ružinova zvolili 8 nezávislých poslancov a to Evu Bacigalovú, Jozefa Matúšeka, Michaelu Biháryovú, Máriu Barancovú, Marcelu Kulifajovú, Martina Patoprstého, Vladimíra Sirotku a Maroša Mačuhu. Za stranu Sloboda a Solidarita (SaS), hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA – Boris Kollár, Občiansku konzervatívnu stranu (OKS), NOVA, Zmenu zdola, Demokratickú úniu Slovenska (DÚ) bude v miestnom zastupiteľstve Ružinova sedieť 7 poslancov, a to Michal Gašaj, Michal Vicáň, Petra Kurhajcová, Matúš Méheš, Nikolaj Gečevský, Kamil Bodnár a Marek Machata. Za hnutie Progresívne Slovensko a stranu SPOLU – občianska demokracia bude v ružinovskom parlamente 10 kandidátov. Sú to Katarína Šimončičová, Boris Čechvala, Ivan Kraszkó, Martin Ferák, Lucia Štasselová, Peter Herceg, Monika Ďurajková, František Bolgáč, Silvia Pilková a Peter Strapák.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk