Nový starosta Ružinova sa teší z maličkostí, toto bol pre neho najlepší vianočný darček

Najlepší vianočný darček Martina Chrena
ilustračné: gettyimages, www.facebook.com

Martin Chren sa vie tešiť z maličkostí. Na Vianoce ho vraj najviac potešila správa o tom, že domov dôchodcov dostane grant, ktorý zabezpečí opatrovateľské služby.

Martin Chren zasadol do kresla starostu Ružinova len nedávno. Hoci je oficiálnym starostom mestskej časti približne mesiac, už má na svojom konte niekoľko akcií pre Ružinovčanov. Nový starosta je známy tým, že s verejnosťou komunikuje aj cez sociálne siete a delí sa s ňou o svoje nápady či myšlienky.

Najlepší vianočný darček Martina Chrena
Starostu Ružinova najviac potešilo získanie grantu pre ružinovský domov dôchodcov. Foto: www.facebook.com

Vo štvrtok 27. decembra pribudol na oficiálnu Facebookovú stránku starostu povianočný odkaz. Vyznal sa v ňom, aký najlepší darček za tieto Vianoce dostal. Starosta najviac nejasal nad novým autom, oblečením, mobilom či inou vecou. Ako svoj najlepší vianočný darček označil to, že domov seniorov na Pažítkovej ulici získal grant, ktorý zabezpečí opatrovateľské služby na 2 roky. „Keďže v Ružinove – a na celom Slovensku – máme akútny problém s tým, že nedokážeme získať dostatok kvalifikovaných opatrovateliek – a odkázaní ľudia preto musia dlho čakať – ideme hneď hľadať spôsob, ako ušetrené peniaze využiť na zatraktívnenie tejto práce. Áno, aj zvýšením platov – lebo pri odmene aj na úrovni 650 eur hrubého sa nedá čudovať, že naše opatrovateľky radšej chodia za prácou do Rakúska,“  napísal na sociálnej sieti Martin Chren.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk