Nový systém parkovania v Karlovej Vsi už pomáha

Centrum borska parkovisko novy system mapy.jpg

Zhruba 8 z 10 vodičov parkuje počas pracovných dní na parkovisku menej ako 60 minút.

Aj takúto informáciu priebežne prináša monitoring parkovacích kapacít pred karloveským obchodným domom Centrum na Borskej. Za čas kratší ako 60 minút si vodič vybaví nákup či ďalšie veci.

Jeden z 10 vodičov parkuje počas pracovných dní viac ako hodinu, avšak kratšie ako dve hodiny. Asi 10 percent vodičov každý pracovný deň parkuje na parkovacích miestach dlhšie ako povolené dve hodiny. V noci je parkovisko o polovicu menej vyťažené ako cez deň. Môže to svedčiť o tom, že obyvatelia z blízkych bytoviek majú dostatok parkovacích miest v tesnej blízkosti svojich domov. Miesto pre ZŤP osoby je pomerne málo vyťažené, priemerná obsadenosť sa pohybuje len na úrovni asi 20 percent. 

Ak vás informácie o voľných parkovacích miestach na Borskej zaujímajú, ich aktuálnu obsadenosť nájdete na webstránke aplikácie alebo po jej stiahnutí priamo vo vašom smartfóne. Skúšobný systém vyhľadávania voľných parkovacích miest za pomoci aplikácie ParkDots je na Borskej spustený už niekoľko týždňov.

Jednoduché a intuitívne ovládanie aplikácie umožňuje rýchlo zistiť, či sa v zadanej lokalite nachádza parkovacie miesto. Aplikácia okrem aktuálnych informácií o dostupnosti parkovacích miest zhromažďuje dáta. Tie sú dôležitým podkladom pre plánovanie ďalších krokov v oblasti statickej dopravy v priľahlých uliciach.

Vďaka 24-hodinovému monitoringu možno sledovať, koľko áut sa na parkovacom mieste vystriedalo, či a ako dlho mal vodič svoje auto odstavené. V označených parkovacích miestach na Borskej je momentálne v čase od 8.00 do 17.00 hod. určený časový limit parkovania vozidiel na dve hodiny. 

Mestská polícia má vďaka prístupu k dátam po uplynutí tohto času zjednodušenú identifikáciu vozidla pre jeho možné následné pokutovanie, aby vozidlo neblokovalo miesto domácim obyvateľom. Parkovanie pred OD Centrum je počas celého dňa bezplatné. Po 17.00 hod. je počas nočných hodín časovo neobmedzené, čiže rezidenti môžu voľne využívať miesta po večernom príchode domov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk