Nový vodojem v Záhorskej Bystrici rýchlo rastie, BVS prezradila termín spustenia prevádzky

Vodojem Záhorská Bystrica
Foto: Facebook/ Záhorská Bystrica - oficiálna stránka

Práce na novom vodojeme sú hotové na približne 70 percent. Pomôže vyriešiť tlakové problémy v lokalite.

Ak bývate v Záhorskej Bystrici alebo okolí, už čoskoro budete môcť využívať vodu z nového vodojemu. Práce idú ako po masle a aktuálne sú hotové na približne 70 percent.

Riešenie tlakových problémov

Dokončená je hrubá stavba objektu vrátane oboch hlavných komôr, ktoré budú slúžiť na akumuláciu pitnej vody pre 13-tisíc obyvateľov a iných ľudí.

Vodojem pomôže s riešením tlakových problémov v tejto lokalite. Bol navrhnutý ako dvojkomorový s objemom jednotlivých komôr tisíc metrov kubických. Súčasťou vodojemu bude manipulačná komora, spevnené plochy areálu, oplotenie, prístupová komunikácia či sadové úpravy v jeho okolí.

„Je paradoxom, že ľudia v hlavnom meste Slovenska, ktoré má dostatok zdrojov kvalitnej pitnej vody, majú problém s dostupnosťou pitnej vody z verejného vodovodu. Peniaze, ktoré Bratislavská vodárenská spoločnosť získala aj zreálnením cien vodného a stočného nám umožňujú nielen stavať nové vodovody a kanalizácie, ale budovať aj potrebnú infraštruktúru, aby sme zabezpečili distribúciu vody,“ tvrdí riaditeľ Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) Peter Olajoš.

Spustenie prevádzky

Momentálne je už dokončená hrubá stavba objektu, viac ako 2-tisíc metrov nového vodovodného potrubia a oporné múry v rámci areálu vodojemu.

Stavebné činnosti by sa mali podľa plánov ukončiť v októbri tohto roka. Dovtedy je potrebné dokončiť ešte stavebné práce vnútri vodojemu, osadiť potrebné technológie a dokončiť prístupové cesty. Podľa hovorcu BVS Petra Podstupku sa vodojem spustí do prevádzky v prvom kvartáli 2023.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk