Nových pravidiel parkovania v meste sa tak skoro nedočkáme

Parkovanie v Petržalke
Foto: ilustračné, SITA

Bratislavskí mestskí poslanci vo štvrtok totiž neschválili dodatok k Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou.

Primátorovi Bratislavy Ivovi Nesrovnalovi sa tento krok nepáči a je sklamaný. Podľa neho poslanci odmietli podporiť Bratislavčanov a poriadok v uliciach. Ako pripomenul, dodatok chce poslancom predložiť opäť, podľa neho by to mohlo byť na najbližšom zasadnutí zastupiteľstva, ktoré bude v septembri. Dodatkom sa vo štvrtok poslanci zaoberali už tretíkrát, v apríli aj v máji sa na jeho znení nedohodli a navrhli ho preložiť.

Z parkovacej politiky v meste sa stala kauza. V súvislosti s parkovaním sa zastupiteľstvo zaoberalo aj protestom prokurátora proti všeobecne záväznému nariadeniu (VZN) o parkovacej politike v meste. Poslanci sa zhodli na tom, že protestu úplne vyhovejú a chcú, aby primátor pripravil nové VZN. „Navrhol som protestu prokurátora čiastočne vyhovieť, pretože niektoré veci boli rozumné a dajú sa zmeniť. Návrh na prepracovanie je nevýhodný, preto ho nepodpíšem,“ povedal primátor po hlasovaní.

„V mnohých prípadoch bol protest oprávnený. VZN smeruje len k tomu, aby občania platili mestu novú daň. Som presvedčený, že magistrát je schopný vypracovať také VZN, ktoré bude politikou a občania sa dozvedia aj bonusy, nie iba platenie,“ poznamenal poslanec Ján Budaj.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk