Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jesenné počasie, hmla, Staré Mesto, Dóm sv. Martina
Foto: ilustračné, SITA
6. decembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Novým kontrolórom Starého Mesta je opäť Oliver Paradeiser

Novým miestnym kontrolórom v mestskej časti Staré Mesto sa stal opätovne Oliver Paradeiser. Rozhodli o tom na utorňajšom zasadnutí miestneho zastupiteľstva vo voľbe miestneho kontrolóra staromestskí poslanci tajným hlasovaním.

Na zvolenie Paradeisera bol podľa zákona potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov miestneho zastupiteľstva. Funkčné obdobie miestneho kontrolóra je šesť rokov a začína sa 1. januára 2017. Poslanci zároveň schválili kontrolórovi mesačný plat 1978 eur, s platnosťou od 1. januára 2017. Novú voľbu miestneho kontrolóra vyhlásilo Staré Mesto preto, že doterajšiemu kontrolórovi Oliverovi Paradeiserovi sa končí šesťročné funkčné obdobie 31. decembra.

V predloženom materiáli zastupiteľstva sa uvádzalo, že na voľbu miestneho kontrolóra mestskej časti Bratislava – Staré Mesto sa prihlásilo sedem uchádzačov. V návrhu uznesenia mandátová komisia uviedla zoznam týchto kandidátov, ktorí splnili náležitosti prihlášok uchádzačov: Pavol Baxa, Michal Drotován, Pavol Mihál, Oliver Paradeiser, Anežka Poradová a Sven Šovčík. Na voľbe dostal každý uchádzač priestor na vystúpenie pred poslancami zastupiteľstva maximálne päť minút okrem kandidáta Pavla Mihála, ktorý sa ospravedlnil zo zdravotných dôvodov.

V prvom kole voľby dostali kandidáti od poslancov nasledujúci počet hlasov: Pavol Baxa päť hlasov, Michal Drotován osem hlasov, Pavol Mihál nula hlasov, Oliver Paradeiser desať hlasov, Anežka Poradová nula hlasov a Sven Šovčík jeden hlas. Do druhého kola voľby postúpili dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasov Michal Drotován a Oliver Paradeiser. Paradeiser vyhral s počtom hlasov 14, Drotován získal v druhom kole voľby desať hlasov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X