Novým primátorom Bratislavy by bol podľa prieskumu opäť Ivo Nesrovnal

Ivo nesrovnal sita.jpg
ilustračné: SITA

Ak by sa komunálne voľby konali už túto sobotu, v Bratislave by sa novým primátorom stal opäť nezávislý kandidát Ivo Nesrovnal. Volilo by ho 30,9 percenta respondentov. Vyplýva to z prieskumu agentúry FOCUS, ktorý si objednal volebný tím Matúša Valla.

Prieskum sa uskutočnil v dňoch 20. júna až 2. júla formou osobného a telefonického dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 1 012 respondentov, ktorí reprezentujú dospelú populáciu Bratislavy s trvalým pobytom v meste z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania a okresu bydliska. Otázka znela: V novembri tento rok budú ďalšie komunálne voľby a v Bratislave sa opäť bude voliť primátor. Ak by sa tieto voľby konali už túto sobotu a kandidovali by nasledovní kandidáti a kandidátky, komu z nich by ste dali svoj hlas? Výsledky prieskumu poskytol media manažér Teamu Vallo Martin Burgr.

Na druhom mieste podľa prieskumu by skončil nezávislý kandidát Václav Mika s počtom hlasov 23,6 percenta. Nasleduje nezávislý kandidát s podporou strán OĽaNO, SaS a Sme rodina Ján Mrva, ktorého by volilo 23,5 percenta respondentov. Na štvrtom mieste by sa umiestnil nezávislý kandidát s podporou strán SPOLU – občianska demokracia a hnutia Progresívne Slovensko, ktorému by dalo svoj hlas 17,2 percenta respondentov. Za primátorku Bratislavy, kandidátku strany KDH Caroline Líškovú, by chcelo 4,8 percenta respondentov.

Ivo Nesrovnal 30,9 %
Václav Mika 23,6 %
Ján Mrva 23,5 %
Matúš Vallo 17,2 %
Caroline Líšková 4,8 %

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk