Novým starostom Ružinova bude Martin Chren, v Karlovej Vsi a Devíne obhájili svoju pozíciu starostky

Martin chren ruzinov fb.jpg
ilustračné: www.facebook.com

V Ružinove podľa neoficiálnych výsledkov, ktoré robil štáb Martina Chrena, po sčítaní všetkých okrskov, zvíťazil v súboji o post starostu Martin Chren pred Jánom Bôcikom.

Na treťom mieste má byť Jana Poláčiková a až na štvrtom súčasný starosta Dušan Pekár. „Nesmierne si vážim dôveru Ružinovčanov. Oslavovať však budem až o štyri roky, keď sa nám podarí vyriešiť problémy, ktoré dedíme,“ povedal dnes Chren pre agentúru SITA. Chren zvíťazil v 64 zo 68 okrskov.

Chren vraví, že dnes oslavuje len meniny, nie výsledok volieb. „Slovom dnešného dňa je pokora. Čaká nás nesmierne veľa práce. Dali ste nám však šancu zlepšiť Ružinov a my urobíme všetko preto, aby ste o štyri roky videli, že ste sa rozhodli správne. Až vtedy budem oslavovať. Vtedy, keď sa tu, v Ružinove, bude nám všetkým žiť lepšie,“ dodal.

Posť starostky Devína podľa neoficiálnych výsledkov obhájila nezávislá kandidátka Ľubica Kolková. Podľa dostupných informácií získala Kolková 489 z celkového počtu 798 odovzdaných hlasov. Volebná účasť v bratislavskej mestskej časti presiahla úroveň 57 percent.

Starostkou mestskej časti Bratislava – Karlova Ves bude aj v ďalšom volebnom období Dana Čahojová (nezávislá). Ako informoval Branislav Heldes z referátu pre komunikáciu s médiami a vzťahy s verejnosťou, Čahojová vyhrala vo všetkých 30 karloveských okrskoch. Kým pred štyrmi rokmi jej odovzdalo hlas 4847 Karlovešťanov, v týchto voľbách ju volilo podľa oficiálnych výsledkov 8579 obyvateľov.

Na druhom mieste skončil protikandidát pravicovej koalície Anton Šmotlák. Tretí kandidát na post starostu Karlovej Vsi Miroslav Kadnár (nezávislý) sa kandidatúry vzdal pred konaním komunálnych volieb.

„Ďakujem všetkým obyvateľom Karlovej Vsi za prejavenú dôveru. Teší nás opätovná podpora z ich strany. Dali nám dôležitú spätnú väzbu, že život v Karlovej Vsi sa po viacerých stranách zlepšil. Moje poďakovanie patrí aj všetkým pracovníkom miestneho úradu. Sú v každodennom kontakte s našimi obyvateľmi a preto je tento úspech úspechom nás všetkých. V neposlednom rade ma teší aj podpora nezávislých poslancov z Našej Bratislavy, ktorí budú mať v karloveskom zastupiteľstve výraznú väčšinu, čo nám umožní pokračovať vo všetkých pozitívnych projektoch,“ povedala opätovne zvolená starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk