Nu Spirit Club oznámil svoj koniec

Nu Spirit Club
Nu Spirit Club. Foto: Facebook, Nu Spirit Club

Rok 2018 sa stal pre známy bratislavský nočný podnik rokom posledným. Obľúbený Nu Spirit Club ohlásil koniec prevádzky, ktorá trvala dlhých osem rokov a štyri mesiace. Za ten čas sa v jeho podzemných priestoroch vystriedalo mnoho umelcov a nekonečné noci ostanú jeho návštevníkom ešte dlho v pamäti.

Bratislavský nočný život prináša ľuďom veľa možností, ako sa zabaviť či odreagovať. V hlavnom meste sa nachádza mnoho rozmanitých nočných podnikov, ktoré prinášajú rôzny druh kultúry a hudby. Jeden z veľmi obľúbených podnikov Nu Spirit Club však svojou myšlienkou a absenciou komerčnej atmosféry spomedzi všetkých vynikal.

Nu Spirit Club býval kľúčovým prvkom bratislavskej undergroundovej hudobnej scény. V podzemných priestoroch podniku sa konali rôzne diskusie, zoznamovacie večery a nechýbali veľké akcie známych umelcov ako Jamie Woon, Robert Glasper či David Sandborn. Nočný podnik tak určite priniesol svojim návštevníkom niekoľko nezabudnuteľných zážitkov.

Nu Spirit Club
Nu Spirit Club. Foto: Facebook, Nu Spirit Club

Avšak po ôsmich rokoch a štyroch mesiacoch sa príbeh jedinečného bratislavského klubu končí. Nu Spirit Club oznámil svoj definitívny koniec. Dôvodom zatvorenia prevádzky boli dlhodobé finančné straty, ktoré podnik prinášal svojim majiteľom. Takzvané ne-komerčné akcie nedokázali podniku priniesť dostatok financií na jeho prevádzku.

Niektoré plánované akcie sa presunú do staršieho a menšieho podniku Nu Spirit Bar, ktorý vystupuje pod rovnakou značkou. Ostatné akcie väčšieho rozmeru budú postupne presunuté do iných vhodnejších priestorov.

Nu Spirit Club
Nu Spirit Club. Foto: Facebook, Nu Spirit Club

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk