Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro
Foto: ilustračné, SITA
16. marca 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

O Bratislavskú regionálnu dotačnú schému má záujem takmer 700 žiadateľov

Tento rok je na podporu projektov schválených 1 035 000 eur, každá oblasť bude podporená sumou 345-tisíc eur.

O Bratislavskú regionálnu dotačnú schému (BRDS) prejavilo záujem takmer 700 žiadateľov. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman.

Celkovo prišlo do BRDS 676 žiadostí. Z toho na podporu Kultúry bolo 365, Športu 192, mládeže 45 a na podporu Životného prostredia a rozvoja vidieka 74,“ uviedla.

Tento rok je na podporu projektov schválených 1 035 000 eur. „Každá oblasť bude podporená 23 percentami, čiže v každej z nich bude medzi projekty rozdelených 345-tisíc eur,“ doplnila.

Najaktívnejší uchádzači

Najviac žiadostí (124) prišlo za okres Bratislava I, nasleduje Bratislava II a Bratislava IV s 95 žiadosťami a za okres Bratislava III prišlo 80 žiadostí.

Najaktívnejší uchádzači o dotáciu boli z pohľadu právnej formy Združenia ako OZ, zväz, spolok, či klub. Celkovo poslali 385 žiadostí,“ uviedla hovorkyňa.

Druhou najčastejšou formou bola Spoločnosť s ručením obmedzeným. „Od nich BRDS zaznamenala 92 žiadostí. Obce, mestá a mestské časti podali spolu 80 žiadostí,“ doplnila.

Hodnotenie poslancami

Doručené žiadosti prešli prvotným krokom formálnej kontroly, či splnili všetky potrebné náležitosti stanovené vo výzvach.

Následne putovali skontrolované a kompletné žiadosti na hodnotenie nezávislým odborným hodnotiteľom,“ vysvetlila hovorkyňa. Po ich ohodnotení zasadne Odborná hodnotiaca komisia, ktorá schváli definitívy výstup z hodnotení pre poslancov z Dotačnej komisie.

Prerokovanie návrhov sa uskutoční 22. marca. „Výsledný zoznam navrhnutých dotácií pre konkrétne projekty budú schvaľovať poslanci Zastupiteľstva BSK 29. marca,“ uzavrela hovorkyňa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X