O lanovku na Kamzík nemá nikto záujem, kto ju bude prevádzkovať?

lanovka, Kamzík, Nové Mesto
ilustračné: SITA

Dvojsedačkovú lanovku, spájajúcu Železnú studničku a Kamzík, samospráva nechce, či skôr nemôže prenajať súkromníkovi. Pre Nové Mesto je táto atrakcia ale zatiaľ stratová.

Nové Mesto pôvodne lanovku chcelo prenajať, problémom je, že do súťaže sa prihlásil len jeden záujemca. A dokonca ani ten nespĺňal podmienky. Druhú súťaž sa preto mestská časť rozhodla nevyhlásiť a lanovku si ponechá.

Technické zabezpečovanie lanovky je pomerne drahou záležitosťou a hoci v roku 2012 boli výnosy 60-tisíc eur, náklady boli štyrikrát vyššie.

Nové Mesto plánovalo hľadať prevádzkovateľa aj v druhom kole, ale bolo by to zbytočné. V podmienkach na prenájom sa totiž vyžaduje predložiť návrh na plánované investície bez nároku na ich náhradu. A toto pravdepodobne záujemcov neláka.

Samospráva do lanovky investuje priebežne tri roky, takže mestská časť dúfa, že sa to oplatilo a o lanovku budú mať ľudia záujem. Tržby sa predsa len každý rok zvyšujú, takže možno Nové Mesto nakoniec dospeje do bodu, keď nebude lanovka v strate.

Lanovka na Kamzík je poslednou tohto typu na Slovensku a o dva roky oslávi 45. výročie uvedenia do prevádzky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk