Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Magistrat bratislava kandidat kontrolor vyberove konanie praca mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
20. mája 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

O miesta šéfov bratislavských mestských podnikov má záujem 104 kandidátov, ktorí do štvrtkovej polnoci mohli poslať svoje prihlášky na magistrát

Celkovo doručili 104 prihlášok, z ktorých 90 bolo kompletných.

V aktuálnom prvom kole výberových konaní sú obsadzované pozície predsedov predstavenstiev v mestských podnikoch a metských organizáciách. Uchádzači predstúpia pred výberové komisie v priebehu budúceho mesiaca. Informoval o tom Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

V prvom kole výberových rokovaní chcem mesto vybrať predsedov predstavenstiev do Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS), Odvoz a likvidácia odpadu (OLO), Dopravného podniku Bratislava (DPB), Metro Bratislava, ako aj do metských organizácií Metské lesy v Bratislave a Generálny investor Bratislavy (GIB). Noví predsedovia predstavenstiev budú zároveň vykonávať činnosti, ktoré doteraz vykonávali generálni riaditelia uvedených spoločností.

Výber šéfov mestských podnikov pôjde už podľa nových pravidiel. Cieľom je vybrať do manažmentu mestských podnikov a rozpočtových a príspevkových organizácií mesta skúsených odborníkov. Uchádzača spĺňajúceho kritériá pozvú na osobný pohovor s profesionálnymi personalistami. Následne si na základe bodového hodnotenia uchádzačov a kontroly integrity výberové komisie vyberú piatich najkvalifikovanejších uchádzačov na samotné vypočutie.

O kandidátoch by mal rozhodnúť primátor a predložiť návrh mestskému zastupiteľstvu

Životopisy uchádzačov, ktorí pôjdu na vypočutie pred komisiu, zverejnia na internete a verejnosť si ich môže preštudovať, aj sa k nim vyjadriť. Výberové komisie sú zložené zo zástupcu primátora, zástupcu mestského zastupiteľstva, odborníka na manažment, odborníka na ľudské zdroje a technického odborníka.

Neverejná časť vypočutia sa uskutoční priamo pred verejným vypočutím, kde bude kandidát oboznámený so zisteniami z kontroly integrity. Členovia komisie sa môžu uchádzača pýtať na jeho predchádzajúce pôsobenie, skúsenosti, ako aj pochybnosti vyplývajúce so zistení kontroly integrity. V prípade konfrontácie s informáciami, ktoré sa objavia ako výsledok kontroly integrity, dostane uchádzač možnosť z výberového konania odstúpiť.

Na základe všetkých zhromaždených materiálov a vystúpení komisia rozhodne o poradí kandidátov. Primátor dostane odporúčanie komisie a má možnosť sa s odporúčanými kandidátmi stretnúť. Následne by mal rozhodnúť a predložiť návrh mestskému zastupiteľstvu. Primátor musí akceptovať odporúčanie komisie vrátane poradia. V prípade zásadného nesúhlasu s postupom a výsledkom má možnosť výberové konanie zopakovať.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X