O Národný beh Devín – Bratislava stúpa záujem, na registráciu máte ešte dva dni

beh, Devín, Bratislava
Foto: ilustračné, SITA

Na nedeľný 68. ročník Národného behu Devín – Bratislava sa môžu záujemcovia registrovať osobne 9. a 10. apríla od 14. do 18. hodiny vo vstupnej hale plavárne na bratislavských Pasienkoch.

Ako informovala Darina Štuchalová zo Správy telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ), záujemcovia o účasť sa mohli prihlásiť cez internet do soboty 4. apríla, urobilo tak 6 213 bežcov z 37 krajín. V minulom roku sa cez internet zaregistrovalo 5 782 športovcov, uviedla Štuchalová.

Trasy behu sú dve. V hlavnom behu Devín – Bratislava je sedem vekových kategórií, dĺžka trate je 11 625 metrov a štart je v nedeľu o 10. hodine pod hradom Devín. Malý Devín meria približne 2 600 metrov a štart je pod Mostom Lafranconi tiež o 10. hodine. Sú tu štyri kategórie pre deti od 11 do 15 rokov.

Štartovné na hlavný beh je pre účastníkov prihlásených osobne 15 eur, za trasu Malý Devín zaplatia účastníci osem eur. Účastníci, ktorí sú držiteľmi preukazu ZŤP, uhradia päť eur. Zaplatené štartovné vracajú len v prípade odhlásenia sa vopred, minimálne 24 hodín do začatia behu, teda do soboty do 10. hodiny. Cieľ je spoločný pre trasy A aj B na Rázusovom nábreží, vyhlásia tu aj výsledky.

Počet účastníkov v posledných rokoch stúpal. V roku 2013 dobehlo do cieľa 5 195 bežcov a v minulom roku 5 556 bežcov.

„Národný beh Devín – Bratislava je významné podujatie pre hlavné mesto SR. Ak by nebola vojna a normalizačné roky, dnes by to bol už 95. ročník. Je potešiteľné, že od roku 1971 trvá bez prestávky tradícia tohto behu. Tento rok privítame bežcov z celého Slovenska i zahraničia. Predpokladám, že budeme atakovať hranicu sedemtisíc bežcov,“ povedal riaditeľ pretekov a šéf mestskej organizácie STaRZ Jozef Chynoranský.

Na štarte sa zídu viacerí poprední bežci. Chýbať nebudú prví traja muži z minulého ročníka Joel Mwangi (Keňa), Oleksander Matvijčuk (Ukr.) a Dmytro Lašin (Ukr.), obhajkyňa víťazstva z vlaňajška Katarína Berešová však chýba. Na Národný beh Devín – Bratislava prídu aj Keňania Justus Kipchirchir Kiprono a Paul Kiprop či Maďarka Zita Kácserová. Medzi prihlásenými elitnými bežcami figurujú aj Slováci Katarína Pokorná, Ľubomíra Maníková, Jozef Urban a Jozef Pelikán.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk