Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miestny úrad Rača
maps.google.sk
20. apríla 2016 Nezaradené od BratislavaDen.skraca.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

O novej kontrolórke v Rači rozhodol napokon žreb

Na včerajšom mimoriadnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva Mestskej časti Bratislava-Rača zvolili poslanci novú kontrolórku. Hlasovaniu predchádzala 5-minútová prezentácia každého zo 7 prítomných kandidátov (do výberového konania sa prihlásilo celkovo 9 uchádzačov), ktorí splnili podmienky vyhlásených volieb na funkciu kontrolóra a v stanovenom termíne doručili na miestny úrad prihlášku a všetky náležité dokumenty.

V prvom kole tajného hlasovania získali dvaja kandidáti rovnaký počet hlasov. Keďže na zvolenie kontrolóra je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny poslancov, pokračovalo sa v zmysle rokovacieho poriadku druhým kolom, kde sa rozhodovalo medzi Janou Bezákovou, advokátkou špecializujúcou sa na obchodné, finančné a občianske právo, a Jurajom Laukom – poslancom Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý na rôznych úrovniach samosprávy pracuje od roku 2007.

Keďže obaja kandidáti dostali aj v druhom kole tajného hlasovania rovnaký počet hlasov od poslancov (po 7), nasledoval v zmysle rokovacieho poriadku žreb, v ktorom bola vylosovaná Jana Bezáková.

„Do každej práce som vždy vstupovala s najlepším vedomím a svedomím, prácu som sa vždy snažila odvádzať najlepšie ako som vedela. S týmito ambíciami vstúpim aj do funkcie kontrolórky MČ Rača. Zameriam sa najmä na sporné zmluvy, nakoľko som právnik. Vždy budem nápomocná starostovi a poslancom, avšak až samotná prax ukáže, na čo konkrétne sa budem musieť najviac zamerať,“ povedala Bezáková tesne po skončení hlasovania.

Hlavného kontrolóra volí miestne zastupiteľstvo na šesť rokov, jeho funkčné obdobie sa začína dňom, ktorý je určený ako prvý deň nástupu do práce.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X