Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
zápis prvákov
ilustračné: SITA
12. apríla 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbanm.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

O novomestské školy rastie záujem, rodičia tento rok prihlásili 559 detí

O základné školy z Nového Mesta je čoraz väčší záujem. Počas aprílového zápisu nových prvákov zapísali rodičia do ôsmich novomestských škôl 559 detí.

„V porovnaní s minulým rokom je to o 18 prváčikov viac. Tento nárast nás veľmi teší. Je potvrdením vysokej úrovne našich škôl, ktoré sa nám v posledných rokoch podarilo všetky zrekonštruovať, zmodernizovať a dnes tak okrem kvalitného vzdelávania ponúkajú žiakom aj krajšie a bezpečnejšie prostredie,“ povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Výučba cudzích jazykov

Medzi zapísanými prvákmi je 290 chlapcov a 269 dievčat. Najväčší záujem bol už tradičnej o Základnú školu Za kasárňou (152 prvákov) ), ktorá je známa intenzívnou výučbou cudzích jazykov. Povinná je nemčina už od 1. ročníka a angličtina od 3. ročníka. Veľký záujem je aj o Základnú školu Jeséniova (71 prvákov), ktorá sa profiluje ako škola rodinného typu, pričom od 1. ročníka sú povinné dva cudzie jazyky (anglický a nemecký) a v rámci hudobnej výchovy sa na prvom stupni vyučuje hra na flautu. O tretiu priečku sa delia Základná škola Cádrova (69 prvákov), ktorej žiaci dosahujú výborné výsledky v celoslovenských testoch, a Základná škola Sibírska (69 prvákov), ktorá ponúka vyučovanie anglického jazyka a formou krúžkovej činnosti vyučovanie nemeckého jazyka, s možnosťou účasti native lektorov.

Podľa počtu zapísaných detí školy plánujú otvoriť 20 tried. Viac ako štyri stovky zapísaných prvákov pochádzajú priamo z Nového Mesta. Vyše sto detí bude dochádzať z ostatných mestských častí Bratislavy a štyridsať dokonca z miest a obcí mimo hlavného mesta.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X