Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Babatko ilustracne pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com
8. februára 2021 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

O príspevok pri narodení dieťaťa požiadalo vlani 316 obyvateľov Karlovej Vsi

Karlova Ves podporila rodičov celkovou sumou 28 440 eur, v podpore bude pokračovať aj tento rok.

O príspevok pri narodení dieťaťa vo výške 90 eur požiadalo minulý rok 316 obyvateľov bratislavskej Karlovej Vsi. V tlačovej správe o tom informoval hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

Karlova Ves podporila rodičov celkovou sumou 28 440 eur. Mestská časť bude v podpore mladých rodín pokračovať aj v tomto roku, v rozpočte je pre narodené deti vyčlenená suma 29-tisíc eur,“ uviedol hovorca.

Jednorazové príspevky

Samospráva tak pokračuje vo vyplácaní jednorazových príspevkov pri narodení dieťaťa, ktorého podmienky ustanovuje všeobecne záväzné nariadenie.

Zjednodušené kritériá na získanie príspevku, ktoré vstúpili do platnosti v novembri 2018, platia aj naďalej. Výška príspevku ostáva vo výške 90 eur,“ doplnil.

Nárok na príspevok

Pre uplatnenie nároku na získanie príspevku stačí splniť podmienku trvalého pobytu v Karlovej Vsi jeden rok pred narodením dieťaťa, či už v prípade matky, alebo otca dieťaťa.

Žiadosť musí byť jedným z rodičov dieťaťa podaná do šiestich mesiacov od narodenia, prípadne 12 mesiacov odo dňa právoplatnosti rozhodnutia súdu alebo príslušného orgánu o zverení dieťaťa do starostlivosti,“ vysvetlil hovorca.

Oprávnená osoba dostane jednorazový finančný príspevok za podmienky, že nemá záväzky po splatnosti voči mestskej časti, prípadne má dohodnutý splátkový kalendár na splatenie záväzkov a dlhov a tento riadne spláca.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X