Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lesopark uprava cesty nase karpaty.jpg
Foto: www.facebook.com
30. novembra 2017 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

O rozvoji bratislavského lesoparku bude diskusia, ste na nej vítaní

V súčasnosti finišujú práce na novej Koncepcii rozvoja mestských lesov v Bratislave vyplývajúcej z uznesenia bratislavských poslancov, na ktorej sa podieľa tím odborníkov, pričom cieľom je zapojiť do jej prípravy aj širšiu verejnosť. Z tohto dôvodu sa bude vo štvrtok 30. novembra o 16. hodine v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca konať verejná diskusia pre tých, ktorí sa o lesopark zaujímajú.

„Ceníme si zaujímavý pohľad návštevníkov a návštevníčok na hodnoty lesoparku. Potvrdilo sa, že ľudia vidia mestské lesy okrem využívania tohto územia na turistiku a cyklistiku predovšetkým ako zelený prírodný priestor na oddych, zdroj čistého vzduchu či chránené prírodné územie,“ uviedla Zora Pauliniová, ktorá vedie proces zapojenia verejnosti pri príprave koncepcie.

Podľa prvých výsledkov ankety patria k najčastejším návštevníkom lesoparku obyvatelia Nového Mesta spolu s Petržalčanmi a Staromešťanmi. Ukazuje sa však, že niet mestskej časti, ktorej obyvatelia by do lesoparku nechodili a nevedeli sa vyjadriť k jeho rozvoju. Ľudí najviac zaujíma, ako sa zlepší prístup do mestských lesov pre peších a cyklistov či pribudnú ihriská, športoviská a rekreačné zóny pri vstupoch do lesoparku, prípadne ako by mohli bezpečnejšie koexistovať chodci a cyklisti vedľa seba.

Na stretnutí sa bude okrem iného diskutovať o mestských lesoch ako o zelených pľúcach Bratislavy, o rekreačných funkciách a infraštruktúre územia, ale aj o ďalších témach dôležitých pre rozvoj lesoparku – o ochrane prírody, lesnom hospodárení, lesnej pedagogike či mobilite v lesoparku.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X