O tom, čo bude so stanicou Filiálka, odpovie štúdia realizovateľnosti, ktorá má byť hotová v máji tohto roka

koľajnice, železnica
ilustračné: pixabay.com

Štúdia realizovateľnosti uzla Bratislava má byť hotová v priebehu mája tohto roka. Tento projekt by zásadným spôsobom ovplyvnil vývoj železničnej dopravy v hlavnom meste.

Ako sa uvádza na webe reality.etrend.sk, štúdia mala byť dokončená už v auguste 2017, neskôr sa spomínal termín koniec roka 2017, no nestalo sa tak. Termín sa naďalej posúval, železnice avizovali jej dokončenie v prvom polroku 2018, potom koncom roka 2018, prípadne začiatkom roka 2019.

Štúdia by mala dať odpoveď na otázku, ako by mala byť železničná stanica Filiálka v Bratislave do budúcna využitá, respektíve, či sa bude vôbec využívať.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) potvrdili, že štúdia realizovateľnosti bude konečne dokončená, a to v máji tohto roka. Ako sa píše na webe reality.etrend.sk: „Štúdia realizovateľnosti uzla Bratislava v súčasnosti prechádza procesom finalizácie. Jej finálna podoba by mala byť známa už v priebehu mesiaca máj,“ povedal hovorca ŽSR Michal Lukáč.

Štúdia prinesie komplexnú analýzu súčasného stavu a riešiť by mala aj dopravnú perspektívu, rozvoj, modernizáciu či vzájomné dopravné prepojenia desiatich železničných úsekov v Bratislave a okolí, konkrétne 12 železničných staníc v rámci Bratislavy a 12 medzistaničných úsekov.

Ako dodáva web reality.etrend.sk: „Štúdia realizovateľnosti by mala byť vypracovaná na základe komplexnej analýzy súčasného stavu železničnej infraštruktúry a prevádzky v uzle, a súčasne by mala navrhnúť koncepcie prepravných prúdov v uzle, reflektujúc všetky budúce potreby a potenciál tratí,“ spresnil začiatkom roka Lukáč.

Železnice Slovenskej republiky by mali aj na základe výsledkov štúdie rozhodnúť o budúcnosti železničných staníc Filiálka či Predmestie. Rozhodovať sa bude taktiež o zastávke Vinohrady.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk