O zmenách územného plánu mesta bratislavskí poslanci nerokovali

Zasadnutie mestského zastupiteľstva, mestské zastupiteľstvo
ilustračné: SITA

Primátor Ivo Nesrovnal na začiatku rokovania tento bod stiahol a poslanci jeho návrh podporili.

O zmenách a doplnkoch územného plánu hlavného mesta SR Bratislavy vo štvrtok bratislavské mestské zastupiteľstvo nerokovalo. Primátor Ivo Nesrovnal na začiatku rokovania tento bod stiahol a poslanci jeho návrh podporili.

Primátor poznamenal, že zmeny a doplnky územného plánu Bratislavy pripravilo predchádzajúce vedenie. „Obsahujú okolo osemdesiat rôznych projektov, ktoré spôsobili, že tento celý balík sa musel posúdiť aj z rôznych strategických záujmov. Napríklad ochrany životného prostredia, preto ten proces tak dlho trval. Začal sa však za bývalého vedenia mesta a naše vedenie ho iba procesuje, my do toho nezasahujeme,“ vysvetlil Ivo Nesrovnal s tým, že o osude tohto balíka zmien a doplnkov môže rozhodnúť iba mestské zastupiteľstvo, nie primátor. „Ten proces nie je dokončený, chýba posledné vyjadrenie zo štátneho orgánu a dodnes neprišlo. Zaradili sme to do programu preventívne, ak by sme toto potvrdenie dostali, aby mohli poslanci dnes o tom rokovať,“ dodal primátor a poznamenal, že keďže do dnešného dňa neprišlo, z rokovania bod stiahol.

Lokality, kde by mali povoliť ďalšiu výstavbu, je napríklad územie južne od Vodného zdroja pri ulici Odeská v Podunajských Biskupiciach, kde sa priestor mení zo zelene na rozvojové územie. Patrí sem aj lokalita, kde boli bývalé Mlyny a pekárne na Račianskej ulici v Novom Meste. Tu by sa malo územie meniť na rozvojové s najnižšou mierou regulácie, čo umožňuje výškovú zástavbu. Ďalšou je napríklad aj Veľká lúka pri Technickom skle v Dúbravke, kde sa mení územie na rozvojové.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk