O zriadenie komunitného kompostoviska na území Bratislavy stačí požiadať magistrát

Kompost, biologický odpad
ilustračné: pixabay.com

Ak aj vy chcete mať vo svojej komunite v Petržalke kompostovisko pre biologicky rozložiteľný odpad, stačí kontaktovať magistrát.

Na území Bratislavy môže držiteľ biologicky rozložiteľného odpadu zriadiť komunitné kompostovisko, ktoré bude slúžiť pre vlastnú potrebu komunity v určitej lokalite. Mestská časť Petržalka do zriaďovacieho procesu nevstupuje a je potrebné poslať žiadosť hlavnému mestu.

Kominutné kompostovanie znižuje množstvo biologicky rozložiteľného odpadu v v komunálnom odpade. Jeho cieľom je taktiež aj výroba vlastného kompostu pre členov komunity. Takpovediac vlastný kompost môže byť použitý pri výsadbe, údržbe zelene v okolí domov či v domácnostiach do kvetináčov. Všetky podmienky, postupy a tlačivo žiadosti o zriadenie komunitného kompostoviska nájdete na stránke mesta.

Záujemcovia o zriadenie takéhoto kompostoviska môžu podávať vyplnenú žiadosť na adresu: Primaciálne nám. 1, P. O. BOX 192, 814 99 Bratislava 1. Hlavné mesto po posúdení žiadosti a splnení podmienok pre zriadenie komunitného kompostoviska vydá v lehote 45 dní stanovisko a pridelí mu registračné číslo. Náklady na vybudovanie komunitného kompostoviska znáša žiadateľ.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk