Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kompost, biologický odpad
ilustračné: pixabay.com
15. mája 2019 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

O zriadenie komunitného kompostoviska na území Bratislavy stačí požiadať magistrát

Ak aj vy chcete mať vo svojej komunite v Petržalke kompostovisko pre biologicky rozložiteľný odpad, stačí kontaktovať magistrát.

Na území Bratislavy môže držiteľ biologicky rozložiteľného odpadu zriadiť komunitné kompostovisko, ktoré bude slúžiť pre vlastnú potrebu komunity v určitej lokalite. Mestská časť Petržalka do zriaďovacieho procesu nevstupuje a je potrebné poslať žiadosť hlavnému mestu.

Kominutné kompostovanie znižuje množstvo biologicky rozložiteľného odpadu v v komunálnom odpade. Jeho cieľom je taktiež aj výroba vlastného kompostu pre členov komunity. Takpovediac vlastný kompost môže byť použitý pri výsadbe, údržbe zelene v okolí domov či v domácnostiach do kvetináčov. Všetky podmienky, postupy a tlačivo žiadosti o zriadenie komunitného kompostoviska nájdete na stránke mesta.

Záujemcovia o zriadenie takéhoto kompostoviska môžu podávať vyplnenú žiadosť na adresu: Primaciálne nám. 1, P. O. BOX 192, 814 99 Bratislava 1. Hlavné mesto po posúdení žiadosti a splnení podmienok pre zriadenie komunitného kompostoviska vydá v lehote 45 dní stanovisko a pridelí mu registračné číslo. Náklady na vybudovanie komunitného kompostoviska znáša žiadateľ.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X