Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Kompost, biologický odpad
ilustračné: pixabay.com
15. mája 2019 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

O zriadenie komunitného kompostoviska na území Bratislavy stačí požiadať magistrát

Ak aj vy chcete mať vo svojej komunite v Petržalke kompostovisko pre biologicky rozložiteľný odpad, stačí kontaktovať magistrát.

Na území Bratislavy môže držiteľ biologicky rozložiteľného odpadu zriadiť komunitné kompostovisko, ktoré bude slúžiť pre vlastnú potrebu komunity v určitej lokalite. Mestská časť Petržalka do zriaďovacieho procesu nevstupuje a je potrebné poslať žiadosť hlavnému mestu.

Kominutné kompostovanie znižuje množstvo biologicky rozložiteľného odpadu v v komunálnom odpade. Jeho cieľom je taktiež aj výroba vlastného kompostu pre členov komunity. Takpovediac vlastný kompost môže byť použitý pri výsadbe, údržbe zelene v okolí domov či v domácnostiach do kvetináčov. Všetky podmienky, postupy a tlačivo žiadosti o zriadenie komunitného kompostoviska nájdete na stránke mesta.

Záujemcovia o zriadenie takéhoto kompostoviska môžu podávať vyplnenú žiadosť na adresu: Primaciálne nám. 1, P. O. BOX 192, 814 99 Bratislava 1. Hlavné mesto po posúdení žiadosti a splnení podmienok pre zriadenie komunitného kompostoviska vydá v lehote 45 dní stanovisko a pridelí mu registračné číslo. Náklady na vybudovanie komunitného kompostoviska znáša žiadateľ.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X