Obavy obyvateľov Karlovej Vsi potvrdila aj správa od statika, ktorá dosvedčuje zlý stav oporného múru na Adámiho

Adamiho karlova ves nadjazd parkovanie nebezpecenstvo.jpg

Obyvatelia Karlovej Vsi upozornili na možné poškodenie oporného múru na Adámiho. Obavy obyvateľov potvrdil aj statik.

Karlovešťania upovedomili vedenie mestskej časti na možné poškodenie oporného múru na Adámiho 1 až 5. V posudku, ktorý vypracoval statik sa skutočne potvrdilo, že múr nie je v dobrom stave. Statik navrhol krátkodobé aj dlhodobé opatrenia na riešenie tejto situácie. Jedným z krátkodobých opatrení je zákaz parkovania vozidiel vo vyznačenej, najviac ohrozenej časti múru.

Obyvatelia by mali rešpektovať dopravné značenie a neparkovať pod ani nad múrom vo vyznačenej časti. Tento zákaz potrvá aj po vykonaní nevyhnutných dočasných opatrení,“ povedala vedúca referátu dopravy Michaela Konečná. Hrdzavejúce časti konštrukcie bude potrebné zbaviť od korózie a naniesť novú povrchovú vrstvu cementovej malty.

Predbežne bude potrebné najpoškodenejšiu časť múru s vyznačeným zákazom parkovania vozidiel spevniť provizórnym šikmým podperným systémom z oceľových profilov. S kompletnou rekonštrukciou múru sa počíta v najbližších rokoch. Nutné je opraviť poškodené hydroizolácie múru, ale hlavne kompletne asanovať železobetónovú časť múru a postaviť ho nanovo. Miestny úrad v Karlovej Vsi momentálne intenzívne pracuje na realizácii krátkodobých opatrení a opráv.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk