Obavy útulku Slobody zvierat sa nenaplnili a adoptované zvieratá si po prvej vlne pandémie majitelia nechali

Zviera pes pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Pre koronavírus a obmedzenia s ním súvisiace sa mnoho ľudí rozhodlo samotu a izoláciu tráviť so štvornohým kamošom. 

Počas roka naše životy zasiahla epidémia nového koronavírusu. V mnohých oblastiach zasiahla v negatívnom zmysle, nájde sa však aj pozitívny vplyv pandemických opatrení. Útulok Slobody zvierat však registruje v roku 2020 viac pozitív ako negatív.

Kristína Devínska z útulku Slobody zvierat na Poliankach hovorí o zvýšenom záujme o adopciu zvierat v čase zúriaceho koronavírusu.

Ľudia trávia viac času spolu a v domácom prostredí. Mnohí teda dospeli k rozhodnutiu vziať si do rodiny nového štvornohého člena. Spočiatku sme mali obavy, či sa nám psíky po uvoľnení obmedzení nebudú vracať, ale toto očakávanie sa nenaplnilo. Je to pre nás svetlý bod v tomto náročnom období,“ dodáva pre Karlovu Ves Kristína Devínska.

Pred adopciou chlpáča je nutné si uvedomiť zodpovednosť a nutnosť starostlivosti. Ide o veľký krok a zásah do stereotypu človeka. „Je potrebné si uvedomiť, že si psíka adoptujete na celý jeho život. Psík alebo mačička si sami nepomôžu, zostávajú na vás v plnej miere závislé. Na adoptované zviera, najmä na psa, musíte mať dostatok času a trpezlivosti. Je potrebné vyberať ho aj podľa vašej dennej pohybovej aktivity,“ hovorí Kristína Devínska.

Tak isto aj pred Vianocami mnoho rodičov uvažuje o tom, že zaobstarajú deťom štvornohého miláčika. Pred zaobstaraním je nutné zvážiť všetky pre a proti. Zvieratko nie je vec a treba sa k jeho opatere postaviť zodpovedne, nie je to hračka. Útulok v zimnom období však neeviduje zvýšený počet záujemcov o adopciu.

Adopčný proces z útulku Slobody zvierat je založený na vzájomnom spoznávaní zvieratka a pána ešte pred jeho osvojením si. Záujemcovia by sa mali so zvieratkom stretnúť niekoľkokrát ešte pred adopciou a napriek počiatočným sympatiám netreba mať od zvieratka hneď vysoké očakávania.

Záujemcom ponúkame tiež možnosť virtuálne adoptovať si niektorú z našich stálic. Viac sa dočítate na webovej stránke adopcia.slobodazvierat.sk,“ zakončuje Kristína Devínska.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk