Obchodná ulica v Bratislave má byť bezpečnejšou, mesto v tejto súvislosti pripravuje viacero opatrení

ilustračné: Hana Fábry

Bratislavská obchodná ulica by mala byť bezpečnejšia, vyplýva to zo zámeru mesta, pričom opatrenia by mali byť komplexného charakteru. Obchodná ulica a jej bezprostredné okolie by sa po ich zavedení mali stať atraktívnym a bezpečným miestom.

Mesto bezpečnostné opatrenia avizovalo prostredníctvom sociálnej siete a zároveň občanov vyzvalo, aby vyplnili anonymný dotazník. Ten má samospráve napomôcť k zavedeniu najefektívnejších opatrení.

Ako uviedol magistrát, práve Obchodná ulica patrí medzi najintenzívnejšie nočné zóny v hlavnom meste SR. „V posledných rokoch je však Obchodná ulica spájaná aj s negatívnymi spoločenskými prejavmi. Mesto pripravuje komplexné opatrenia, vďaka ktorým bude táto ulica a blízke okolie atraktívnym, zodpovedným a bezpečnejším miestom na život,“ uvádza bratislavská samospráva.

Dotazník, ktorý môžu občania anonymne vyplniť, sa nachádzať aj na webovej stránke mesta. Práve skúsenosti samotných Bratislavčanov by totižto pri zavádzaní opatrení mali byť kľúčovými. „Okrem oficiálnych štatistík je dôležité, ako sa ľudia na Obchodnej ulici cítia. Osobné skúsenosti a názory ľudí nám pomôžu so zavedením najvhodnejších opatrení,“ uviedlo mesto.

Podľa informácií, ktoré zverejnil portál etrend.sk, obyvatelia Obchodnej ulice sa dlhodobo sťažujú najmä na zlú bezpečnostnú situáciu. „Jej vyvrcholením bolo koncom mája 2018 napadnutie Filipínca Henryho Acordu, ktorý sa snažil zabrániť obťažovaniu dvoch žien. Na následky zranení, ktoré mu spôsobil 28-ročný Juraj H. z okresu Dunajská Streda, zomrel,“ píše sa na webe etrend.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk