Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zoo bratislava dinopark fb.jpg
Foto: archívne, www.facebook.com Foto: archívne, www.facebook.com
2. júna 2021 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Obľúbená atrakcia bratislavskej ZOO zatvorili, DinoPark sa nedohodol s vedením

Podľa medializovaných informácií nové vedenie ZOO odstúpilo od zmluvy s prevádzkovateľom DinoParku.

Prevádzkovateľ DinoParku sa nedohodol s vedením bratislavskej zoologickej záhrady (ZOO) na ďalších podmienkach spoločného fungovania, atrakciu zatvorili.

Bohužiaľ, dnes nemôžeme v DinoParku Bratislava rozdávať radosť ako vždy. Opáskovaný Allosaurus je symbolom násilného a nezákonného spútania DinoParku Bratislava,“ uviedla na sociálnej sieti spoločnosť West Media (WM), ktorá prevádzkuje atrakciu, spolu s fotografiou spútaného dinosaura umiestneného pred vstupom do ZOO.

DinoPark je z rozhodnutia vedenia ZOO zatvorený. Pre informácie o vrátení časti vstupného kontaktuje riaditeľstvo ZOO,“ dodáva spoločnosť v príspevku.

Odstúpili od zmluvy

Podľa medializovaných informácií nové vedenie ZOO na čele s riaditeľkou Júliou Hanuliakovou odstúpilo od zmluvy so spoločnosťou WM, ktorá prevádzkuje DinoPark. Spoločnosť považuje zrušenie zmluvy za neplatné.

Odstúpenie od zmluvy, ktoré sme dostali od ZOO Bratislava nepovažujeme za platné, nakoľko zmluva je uzatvorená na dobu určitú, na obdobie rokov 2014 – 2023. Prešla riadnym výberovým konaním pod dohľadom magistrátu a aj keď uznávame právo nového vedenia ZOO rozvíjať záhradu podľa svojich predstáv, uzatvorenú zmluvu je potrebné dodržiavať,“ uviedol pre agentúru SITA Jiří Machálek z WM.

Spoločný projekt

Ako ďalej uvádza WM, ZOO vystupuje v zmluve ako usporiadateľ, a nakoľko išlo o spoločný projekt oboch inštitúcií, obe sú podľa WM za jeho fungovanie rovnako zodpovedné.

Z tohto dôvodu nebolo určené žiadne nájomné zo strany ZOO. Naša strana poskytla kompletný DinoPark vrátane modelov, atrakcií, autorských prác, 3D filmov a stavieb, druhá strana poskytla územie a údržbu zelene,“ vysvetlil Machálek, podľa ktorého je krok ZOO v rozpore s právom, ale aj s jej ekonomickými záujmami.

ZOO sa omylom domnieva, že DinoPark nikoho nezaujíma a odčerpáva iba časť vstupného. Naša spoločnosť prevádzkuje deväť DinoParkov v štyroch krajinách a všade podstatne zvyšujeme návštevnosť a prispievame k väčšej atraktivite,“ poznamenal Machálek.

Obrátili sa na súd

Spoločnosť WM sa dokonca z dôvodu presvedčenia o nezákonnom postupe ZOO obrátila na súd.

Už pol roka nám vedenie ZOO zadržuje náš zmluvný podiel zo vstupného. Nemáme teda z čoho financovať DinoPark a musíme sa brániť,“ vysvetlil Machálek.

V žalobe spoločnosť požaduje okrem náhrady vzniknutej škody aj možnosť ďalej pokračovať v prevádzke DinoParku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X