Obľúbená súťaž Vráťme knihy do škôl je späť, zapojiť sa môžu všetky deti

Citanie knihy kniznica sutaz kraj knihy
Foto: ilustračné, Canva

Milovníci kníh a písania si aj tento rok prídu na svoje. Projekt Vráťme knihy do škôl je tu. Aj tentokrát prináša novú vlnu čítania a písania pre školákov na celom Slovensku. Čítajte viac o tom, ako sa môžete zapojiť do tejto inšpiratívnej súťaže a získať skvelé ceny.

Obľúbená súťaž Vráťme knihy do škôl je späť s ešte väčšou silou a zaujímavými novinkami. Hlavným cieľom 12. ročníka tohto projektu je motivovať deti k čítaniu kníh a písaniu mikropoviedok. Iniciatíva, ktorá si získala srdcia mnohých priaznivcov po celom Slovensku, je príkladom toho, ako knihy môžu opäť oživiť vášeň a zvedavosť v školách.

Podľa predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu je projekt Vráťme knihy do škôl výnimočný: „Vráťme knihy do škôl je krásny projekt, ktorý si získal nielen moje srdce, ale najmä obrovské množstvo priaznivcov po celom Slovensku. Fandím mu preto, lebo podporuje záujem o knihy a motivuje k čítaniu. Verím, že aj vy sa radi začítate do zaujímavých príbehov z histórie, ďalekých krajín, fantasy svetov, ale aj zo súčasnosti. Je to čas, ktorý venujete iba sebe, rozširujete si obzory, či slovnú zásobu. A to vám nikto nikdy nezoberie.“

Všetky školy

Súťaž je otvorená pre materské, základné a stredné školy na celom Slovensku. Uzávierka súťaže je 1. apríla 2024, a tak deti majú dostatok času zapojiť. Okrem toho, že sa môžu tešiť na nové čítanie, majú aj šancu získať skvelé ceny. Slávnostné vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien sa uskutoční 23. apríla v Bratislave.

Princíp súťaže je jednoduchý a prístupný pre každého školáka. Stačí si vybrať ľubovoľnú knihu, prečítať ju a napísať o nej krátky referát v rozsahu maximálne dve strany. Dôležité je objasniť, prečo ste si vybrali práve túto knihu a aké pocity vám jej prečítanie prinieslo.

Pre najmenších školákov z materských škôl je možnosť nakresliť obrázok s pomocou učiteľa alebo rodiča, aby sa mohli tiež zapojiť do súťaže. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu svoje príspevky posielať buď vo forme textu, obrázka alebo oboje.

Novinky v súťaži

Novinkou aktuálneho ročníka súťaže je možnosť zúčastniť sa s mikropoviedkou, čo pridáva súťaži nový rozmer a umožňuje deťom prejaviť svoju kreativitu a fantáziu. Uzávierka súťaže je stanovená na 1. apríla 2024. Okrem prestížnych ocenení pre víťazov, čaká súťažiacich aj množstvo zaujímavých cien. Zvláštnu pozornosť dostanú najaktívnejšie školy, ako aj jednotlivci, ktorí vedú mládež k literatúre.

Takže, neváhajte a zapojte sa do tejto vzdelávacej a zábavnej iniciatívy. Čítajte, píšte a získajte ocenenie za svoju čitateľskú vášeň. Súťaž Vráťme knihy do škôl organizuje Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s občianskym združením Učenie s úsmevom a ďalšími samosprávnymi kraji na Slovensku. Viac informácií o projekte a možnostiach účasti nájdete na webovej stránke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk