Obľúbený bratislavský bikesharing Slovnaft BAjk prichádza do sezóny s novinkami, ako „šitými“ pre užívateľov

BRATISLAVA: Spustenie bikesharingu
Foto: SITA/Braňo Bibel

Nová cyklistická sezóne je už za dverami a bratislavský bikesharing Slovnaft BAjk prichádza s novým cenníkom.

Slovnaft BAjky sú medzi obyvateľmi aj turistami hlavného mesta obľúbené a stali sa skvelou doplňujúcou formou prepravy k verejnej alebo individuálnej doprave. Od začiatku sa do systému zaregistrovalo viac než 41-tisíc užívateľov, ktorí spolu spravili viac ako 220-tisíc jázd. Vďaka užívateľom sa môže systém bikesharingu neustále zlepšovať a prinášať stále nové programy.

Bikesharing Slovnaft BAjk začína od apríla a zahŕňa programy pre dlhodobé aj krátkodobé využitie služby, a rovnako myslí aj na študentov. V ponuke pre užívateľov BAjkov budú mať na výber z troch  základných programov, a to podľa miery využívania bikesharingu.

Nová sezóna prináša nové ceny

Obyvatelia využívajúci Slovnaft BAjky ako doplňujúcu formu prepravy k verejnej alebo individuálnej doprave, je podľa odporúčaní prevádzkovateľov najvhodnejší program KLASIK. Ročný vyjde užívateľa na 29,40 eur, mesačný bude stáť 9 eur. Oba programy zahŕňajú neobmedzený počet jázd do 30 minút a kredit v hodnote 0,6 eur. Jazdy dlhšie ako pol hodinu sú spoplatnené sumou 12 centov za každých ukončených 6 minút jazdy a odpočítavajú sa z kreditu. Ten je po vyčerpaní potrebné dobiť.

Pre turistov a tých, ktorí chcú využiť Slovnaft BAjk jednorazovo, odporúčajú denný program za 6 eur. V rámci tohto programu si zakúpia PIN kód, ktorý bude platný 24 hodín, počas ktorých môžu využívať službu bikesharingu. Pri jednorazovom programe prevádzkovatelia upozorňujú, že tu je potrebné počítať so zablokovaním depozitu v hodnote 70 eur. Užívatelia majú v cene neobmedzený počet jázd v celkovom čase 12 hodín, následne bude využívanie bicyklov spoplatnené sumou 12 centov za každých ukončených šesť minúť jazdy. Suma sa odpočíta sa z depozitu, jeho nespotrebovaná časť sa vráti užívateľovi na účet.

Program PREMIUM je vhodný pre intenzívnych užívateľov bikesharingu. Program stojí 38,40 eur a pokryje jazdy do 60 minút a zahrnie kredit v hodnote 2,40 eur. Poplatky pri prekročení limitu jazdy nad 60 minút sú rovnaké ako pri ostatných programoch.

Pre študentov, učiteľov a mladých ľudí taktiež pripravil Slovnaft BAjk výhodné ponuky. Držitelia kariet ISIC, ITIC a EURO26 budú môcť využiť zľavu na ročný program a požičiavať si žlté bicykle už za cenu 19,20 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk