Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obnova električkovej trate, Špitálska ulica
ilustračné: SITA
18. septembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skDPB, © BratislavaDen.sk

Obmedzenia na Špitálskej chce Dopravný podnik znížiť na minimum, obáva sa kolapsu dopravy

Dopravný podnik Bratislava tvrdí, že z dôvodu vynúteného zastavenia stavebných prác hrozí havarijný stav, ktorý môže vyústiť až do prerušenia premávky električiek v celej Bratislave.

Vedenie Dopravného podniku Bratislava podá pre zastavenie rekonštrukcie električkovej trate na Špitálskej ulici v hlavnom meste podnet na krajskú prokuratúru. Chce, aby preskúmala zákonnosť rozhodnutia ministerstva dopravy a výstavby, ktoré zastavenie prác požadovalo. Rekonštrukcia podľa rezortu totiž nebola povolená v súlade so zákonom a v procese nastali vážne pochybenia.

Dopravný podnik Bratislava absolvoval viacero rokovaní, ktorých cieľom je čo najskoršie sprejazdnenie Špitálskej ulice pre cestujúcu verejnosť. Po stretnutiach so zodpovednými predstaviteľmi Bratislavského samosprávneho kraja, Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR a mesta Bratislava sa predstavenstvo a dozorná rada DPB rozhodlo realizovať kroky smerujúce k tomu, aby bola mestská hromadná doprava obmedzená po čo najkratšiu dobu.

„Dopravný podnik Bratislava bude postupovať striktne v súlade s legislatívou a rozhodnutiami zainteresovaných orgánov. Zároveň je však našou najvyššou prioritou podniknúť rýchle a efektívne kroky, aby mestská hromadná doprava bola obmedzená po čo najkratšiu dobu. Dopravný podnik Bratislava je nútený vzhľadom na vzniknutú situáciu podať čo najskôr žiadosť o nové stavebné povolenie. Dovtedy bude realizovať zabezpečovacie práce na základe ohlášky na BSK,“ informoval predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Milan Urban.

Hrozí zastavenie električiek, kolaps dopravy aj predraženie rekonštrukcie, tvrdí DPB.

V súvislosti s predĺžením lehoty výstavby z dôvodu vynúteného zastavenie stavebných prác DPB identifikoval bezprostredne hroziaci havarijný stav. Ten môže vzniknúť najmä kolapsom dopravy, ale aj zvýšeným energetickým zaťažením električkového úseku od triangla Vazovova po triangel Námestie SNP.

Predĺženie lehoty výstavby na základe rozhodnutia MDV SR totiž posúva dokončenie rekonštrukcie až na zimné obdobie. S tým súvisiaca zmena prevádzkovej teploty vyvolá aj zvýšené energetické zaťaženie, ktorého dôsledkom môžu byť výpadky napájania v danom úseku a hrozí následné prerušenie premávky električkovej trakcie v celej Bratislave.

Okrem zastavenia premávky električiek hrozí aj predraženie celého plánovaného projektu rekonštrukcie električkovej trate na Špitálskej ulici v Bratislave, a to predovšetkým vzhľadom na náklady súvisiace so zabezpečovacími prácami pri zastavení výstavby.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X