Obmedzenie herní v Dúbravke sa nepáči ich prevádzkovateľom

hracie automaty, hazard
ilustračné: SITA

Dúbravskí poslanci schválili nové nariadenie, podľa ktorého budú môcť byť miestne herne a kasína otvorené len od 10. do 22. hodiny.

Obmedzenie otváracích hodín herní a kasín v Dúbravke sa nepozdáva ich prevádzkovateľom. Nové nariadenie mestskej časti, ktoré začne platiť od 1. júna, označujú asociácie združujúce prevádzkovateľov herní za právne sporné a diskriminačné.

„Podľa našich právnych analýz je direktívne obmedzenie celého jedného odvetvia v rozpore s viacerými zákonmi. Samospráva by mala riešiť problémy konkrétnych prevádzok,“ reagoval za Asociáciu zábavy a hier a Asociáciu prevádzkovateľov videohier ich hovorca Juraj Danielis.

Od júna budú môcť byť herne a prevádzky hazardných hier otvorené len od 10. do 22. hodiny. Podľa doteraz platného všeobecne záväzného nariadenia z roku 2008 nemali herne a kasína v Dúbravke stanovenú jednotnú otváraciu dobu. Tie, ktoré sú umiestnené v bytových domoch mohli byť otvorené v čase od 8. do 21. hodiny. No herne a kasína mimo bytových domov mohli byť podľa starého nariadenia mestskej časti otvorené od 8. až do 4. hodiny.

Podľa dúbravského starostu Martina Zaťoviča chce mestská časť novým nariadením obmedziť hazard i stále vznikajúce nové herne a zvýšiť chce aj bezpečnosť. S týmto tvrdením však prevádzkovatelia herní nesúhlasia. Hovoria, že takýto stav je už neaktuálny, nové herne podľa nich nevznikajú ani nebudú vznikať.

„Rast počtu herní bol len zdanlivým javom, pretože vplyvom zmeny zákona sa niektoré automaty presúvali z krčiem do týchto prísne kontrolovaných zariadení,“ dodáva Danielis s tým, že vplyvom reštrikcií v poslednom období prevádzkovatelia očakávajú skôr ďalší pokles hracích prevádzok.

Novými pravidlami pre herne a kasína Dúbravka nahradí všeobecne záväzné nariadenie z roku 2008, proti ktorému protestoval aj prokurátor. Dodržiavanie nových pravidiel môžu kontrolovať zamestnanci mestskej časti a mestskí policajti. Za porušenie hrozí fyzickým osobám pokuta do výšky 33 eur, podnikateľov porušovanie nariadenia mestskej časti môže vyjsť až na 6 638 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk