Obnova ciest v kraji môže podľa výzvy na predkladanie ponúk stáť viac ako 5 miliónov

výtlky, Škody po výtlkoch uhrádzajú z havarijného poistenia. V prípade, že vodič nemá havarijné poistenie, zástupcovia poisťovní odporúčajú na miesto, kde došlo k poškodeniu auta privolať políciu. Policajný záznam mu totiž uľahčí nárokovanie si odškodnenia u zodpovedného správcu. Na snímke výtlky na košických cestách prvej triedy. Košice, 27.február 2015. Foto: SITA/Jozef Jarošík
Foto: ilustračné, SITA

Spoločnosť Regionálne cesty Bratislava, a. s., plánuje revitalizáciu vozoviek na cestách II. a III. triedy v Bratislavskom samosprávnom kraji. Predpokladaná cena stavebných prác počas štyroch rokov je takmer 5 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (6 mil. eur vrátane dane), vyplýva z vyhlásenej výzvy na predkladanie ponúk.

Predmetom zákazky je vylepšenie parametrov cestného telesa, najmä zvýšenie únosnosti podlažia a jeho stabilizácia, ako aj výmena asfaltových vrstiev, vytvarovanie nespevnených krajníc a odvodňovacieho telesa. „Postup prác obsahuje aj požiadavku na dodržiavanie presných (konštrukčných) rozmerov pri tvarovaní krajnice. V zákazke budú zahrnuté všetky náklady spojené s realizáciou prác, vrátane laboratórnej prípravy a kontroly,“ oznámili cestári.

Lehota na predkladanie ponúk je 29. februára, rozhoduje najnižšia cena. Uchádzači majú preukázať, že v rokoch 2011 až 2015 uskutočnili stavebné práce v celkovom objeme minimálne 2,5 mil. eur bez dane, pričom do úvahy sa berú iba zákazky s hodnotou najmenej tristotisíc eur bez dane.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk