Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
výtlky, Škody po výtlkoch uhrádzajú z havarijného poistenia. V prípade, že vodič nemá havarijné poistenie, zástupcovia poisťovní odporúčajú na miesto, kde došlo k poškodeniu auta privolať políciu. Policajný záznam mu totiž uľahčí nárokovanie si odškodnenia u zodpovedného správcu. Na snímke výtlky na košických cestách prvej triedy. Košice, 27.február 2015. Foto: SITA/Jozef Jarošík
Foto: ilustračné, SITA
9. februára 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Obnova ciest v kraji môže podľa výzvy na predkladanie ponúk stáť viac ako 5 miliónov

Spoločnosť Regionálne cesty Bratislava, a. s., plánuje revitalizáciu vozoviek na cestách II. a III. triedy v Bratislavskom samosprávnom kraji. Predpokladaná cena stavebných prác počas štyroch rokov je takmer 5 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (6 mil. eur vrátane dane), vyplýva z vyhlásenej výzvy na predkladanie ponúk.

Predmetom zákazky je vylepšenie parametrov cestného telesa, najmä zvýšenie únosnosti podlažia a jeho stabilizácia, ako aj výmena asfaltových vrstiev, vytvarovanie nespevnených krajníc a odvodňovacieho telesa. „Postup prác obsahuje aj požiadavku na dodržiavanie presných (konštrukčných) rozmerov pri tvarovaní krajnice. V zákazke budú zahrnuté všetky náklady spojené s realizáciou prác, vrátane laboratórnej prípravy a kontroly,“ oznámili cestári.

Lehota na predkladanie ponúk je 29. februára, rozhoduje najnižšia cena. Uchádzači majú preukázať, že v rokoch 2011 až 2015 uskutočnili stavebné práce v celkovom objeme minimálne 2,5 mil. eur bez dane, pričom do úvahy sa berú iba zákazky s hodnotou najmenej tristotisíc eur bez dane.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X