Obnova trate pre električky stojí štyri milióny eur

rekonštrukcia, električková trať
SITA Rekonštrukcia električkovej trate v úseku Hanulova - Pri kríži v bratislavskej Dúbravke. Robotníci v súčasnosti na trati pracujú aj cez víkendy a sviatky. Bratislava, 19. október 2014. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Prvú etapu modernizácie električkovej trate v úseku Radlinského – Štefanovičova uskutoční stavebná spoločnosť TSS Grade, ktorá pred časom prešla reštrukturalizáciou.

Prvá etapa modernizácie bude stáť zhruba 3,28 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty, resp. 3,93 milióna eur vrátane dane. Hlavné mesto vybralo za zhotoviteľa prác stavebnú firmu TSS Grade, a.s. Bratislava, ktorá pred časom prešla reštrukturalizáciou, spomedzi ponúk štyroch uchádzačov.

Predpokladaná cena prác bola 4,56 mil. eur bez dane a trvať by podľa plánu mali tri mesiace. Vyplýva to z vyhodnotenia výzvy na predkladanie ponúk zverejnenej v júli 2014.

Projekt modernizácie uvedenej električkovej trate bude financovaný z peňazí Európskej únie cez Operačný program Doprava. Obnovené bude aj trakčné vedenie, zastávky a prístrešky MHD.

Súčasťou zákazky sú doplňujúce služby pozostávajúce napríklad z vypracovania dielenskej dokumentácie vybraných stavebných objektov a dokumentácie skutočného vyhotovenia stavby. V rámci nich budú vytýčené dotknuté jestvujúce inžinierske siete, vrátane geodetického zamerania aj výkon autorského dozoru.

TSS Grade je na čele Združenia pod Brezinou, ktoré od konca roku 2012 modernizuje železničnú trať Zlatovce – Trenčianska Teplá. Tender na tieto práce skúma Európska komisia pre podozrenie z porušenia pravidiel Európskej únie pri verejnom obstarávaní a zaoberá sa ním aj Európsky úrad pre boj proti podvodom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk