Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nivy rekonstrukcia ba 2.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: Foto ilustračné: bratislava.sk
19. septembra 2018 Správy BratislavaVýstavba a developerské projekty Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Obnova ulice Mlynské nivy je stále v prvej fáze, o rok z nej má byť mestský bulvár

Prvú fázu začali robiť v máji a ukončiť ju chcú počas jesene tohto roka. Stavebné práce na obnove ulice robí investor projektu novej autobusovej stanice Nivy, spoločnosť HB Reavis.

„Obnovujeme verejný vodovod, plynovod, rozvody vysokého napätia, optické káble, káble verejného osvetlenia a cestnú komunikáciu,“ povedal v utorok počas kontrolného dňa Jakub Gossányi z HB Reavis Slovakia. Nový bulvár môžu Bratislavčania očakávať na jeseň 2019.

Druhá fáza

Mlynské nivy sa po rekonštrukcii stanú mestským bulvárom s obnovenou dopravnou a technickou infraštruktúrou, priechodmi pre chodcov, cyklotrasami, zastávkami a novými chodníkmi aj zeleňou. Práce na ulici si nevyžadujú úplnú uzávierku ulice, zúžili iba jazdné pruhy. Koncom jesene chce investor pristúpiť k druhej fáze rekonštrukcie, ktorú budú robiť na severnej časti ulice.

Nivy rekonstrukcia ba 1.jpg
bratislava.sk

„Predmetom rekonštrukcie budú aj naďalej najmä inžinierske, dopravné, líniové a vodné stavby. Celkovo sa počas nej dotkneme približne 95 stavebných objektov, medzi nimi aj niekoľko rokov starej kanalizácie,“ dodal Gossányi. Rekonštrukcia si podľa investora vyžiada vyše 48-tisíc metrov káblov a takmer dvetisíc metrov rúr.

Nivy Tower

Bývalú autobusovú stanicu už rozobrali. V súčasnosti už stavajú aj vežu, Nivy Tower, ktorá bude súčasťou stavby novej autobusovej stanice. Stavba veže je momentálne na ôsmom poschodí, spomenul Jakub Gossányi. „Pracujú na základovej doske stanice, pracovníci sa v niektorých častiach dostávajú do mínus jedného až mínus druhého podlažia,“ poznamenal s tým, že práce budú pokračovať betónovaním a nový skelet by mohol byť hotový o rok na jeseň. Autobusová stanica Mlynské nivy v Bratislave sa od nedele 1. októbra minulého roka presťahovala do priestorov na Bottovej ulici. Náhradná autobusová stanica nahrádza dopravné kapacity bývalej autobusovej stanice.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X