Obnovenú Lurdskú jaskyňu na kraji Bratislavy požehnali, spája sa s ňou zázračná povesť

Lurdská jaskyňa v Dúbravke
Foto: Facebook/ Dúbravka - mestská časť Bratislavy

Dúbravčania si tento rok pripomínajú aj 20. výročie Kostola Ducha Svätého.

Ak by ste sa prešli na Brižitskú ulicu v Dúbravke, narazíte na kópiu jaskyne zjavenia z francúzskych Lúrd. Lurdská jaskyňa je obnovená a každý rok sa požehnáva.

Ďakovná omša

Minulý rok prebehlo požehnanie bez verejnosti, tento rok boli ľudia prítomní. Požehnaniu v piatok 7. októbra predchádzala slávnostná omša v kaplnke Ružencovej Panny Márie, na ktorom sa zúčastnil aj pomocný biskup Jozef Haľko.

Samospráva na Facebooku informuje, že tento rok si pripomína i 20. výročie Kostola Ducha Svätého. Pri tejto príležitosti sa chystá ďakovná omša v sobotu 29. októbra o 10.00 hod. v kostole.

Povesť o Lurdskej jaskyni

Panna Mária Dúbravská sa mala v 19. storočí zjaviť pastierovi, ktorý každý deň pásol dobytok. Svätá žena mu povedala posolstvo a požiadala ho, aby o všetkom vyrozprával kňazovi v Dúbravke.

V tom čase však mestská časť nemala žiadneho kňaza a pastier zamieril za kňazom z Devína. Kňaz neveril ani slovo o posolstve a obvinil pastiera, že si vymýšľa. Keď pastier odišiel, kňaz krátko nato oslepol.

Kňaz pochopil, že je to trest, kľakol si na kolená a začal sa modliť. Vydal sa na kajúcnu cestu, ktorá viedla z Devína do Dúbravky. Keď prekročil dúbravskú stranu kopca, zrak sa mu vrátil. Správy o zjavení Panny Márie a slepom kňazovi sa rýchlo šírili a mnohí veriaci sa začali na mieste schádzať.

Dúbravka sa radila medzi štyri najvýznamnejšie pútnické miesta chorvátskych kolonistov z celého Rakúsko-Uhorska. Dúbravčania chceli postaviť z milodarov pútnikov nový pútnický kostol, no plán nevyšiel a vznikla dnešná kaplnka.

Lurdská jaskyňa v Dúbravke
Foto: Facebook/ Dúbravka - mestská časť Bratislavy

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk