Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvorenie parku na Belopotockého
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Pohľad na pamätný suvenír slávnostného otvorenia parku na Belopotockého ulici a jeho odovzdania do užívania Staromešťanom. Foto: SITA
21. októbra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Obnovený park na Belopotockého ulici už slúži verejnosti, takto vyzerá

Zrevitalizovaný park na Belopotockého ulici v Starom Meste už slúži verejnosti. Park vo štvrtok otvoril primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a staromestský starosta Radoslav Števčík. Zo zanedbaného priestranstva urobili park s detským ihriskom i lavičkami, pribudli aj nové odpadkové koše i osvetlenie.

Verejný priestor tvorí centrálna čistinka s dospelou zeleňou po obvode. V strede parčíka je zasadený pamätný platan, ktorý sa ochranárom podarilo zachrániť z lesíka vyrúbaného na nábreží Dunaja. V rámci obnovy ošetrili aj existujúce stromy a vysadili novú zeleň. Revitalizácia parku stála 66 430 eur, Staré Mesto na obnovu získalo od mesta dotáciu 50-tisíc eur.

Otvorenie parku na Belopotockého
Sprava: Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, nezávislá aktivistka iniciatívy Bratislava Soňa Párnická a starosta MČ Staré Mesto Radoslav ŠŠtevčík. Foto: SITA

S prácami na obnove parku začali v máji tohto roka. Ľudia majú okrem priestoru na oddych k dispozícii aj výbeh pre psov, ktorý je v blízkosti parku. Cieľom výbehov pre psov je venčenie psov bez vôdzky a bezkonfliktné spolužitie chovateľov psov s ostatnými obyvateľmi mestskej časti.

O revitalizácii parčíka na Belopotockého ulici sa začalo hovoriť pred dvoma rokmi, keď mesto rozhodlo o zámene pozemkov s dovtedajším majiteľom – firmou Zipp Bratislava. Za parčík v Starom Meste investor získal pozemky na ulici Pod záhradami v Dúbravke. To sa však nestretlo s pochopením Dúbravčanov, ktorí podali žalobu. Súd v tom čase vydal predbežné opatrenie, podľa ktorého nebolo možné pozemky užívať. Revitalizácia parčíka tak musela počkať, súd ju odblokoval vlani na jeseň, keď predbežné opatrenie zrušil.

Otvorenie parku na Belopotockého
Výbeh pre psov. Foto: SITA

Park na Belopotockého ulici v minulosti patril spoločnosti Zipp Bratislava, ktorá tam chcela postaviť polyfunkčný dom. Na pozemku vyrúbali väčšinu stromov a kríkov, práce na stavbe však koncom mája 2010 zakázal súd. Obyvatelia z okolitých domov ešte v júni 2009 podali žalobu proti vydanému stavebnému povoleniu. V parku ostala iba vybagrovaná jama a zničená zeleň.

Otvorenie parku na Belopotockého
Zrevitalizovaný park na Belopotockého ulici. Foto: SITA

Staré Mesto sa rozhodlo zničený park obnoviť, no získať museli od investora pozemky, hovoriť sa preto začalo o zámene. Tá sa nakoniec podarila, zámenu pred dvoma rokmi v marci schválili bratislavskí mestskí poslanci a park zverili do správy Starému Mestu. V auguste 2014 sa v parku začali prvé práce, bývalý investor prisľúbil na vlastné náklady zasypať jamu, ktorá tu ostala ešte po zastavenej výstavbe. Svoj sľub splnil a za približne tri týždne sem robotníci navozili 3 500 kubíkov zeminy a jamu zasypali.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X