Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bagarova mikulasa_schneidera trnavskeho_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
16. septembra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

S obnovou Dúbravsko-Karloveskej radiály začnú pravdepodobne až budúci rok

Stavebné práce na modernizácii Dúbravsko-Karloveskej radiály v Bratislave by sa mohli začať budúci rok, mesto ju však chcelo začať obnovovať už v tomto roku.

Úsek električkovej trate sa začína od tunela pod Hradným vrchom a končí na križovatke ulíc Mikuláša Schneidera-Trnavského s Hanulovou/Bagarovou ulicou. Ako pred novinármi povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, modernizácia nie je ohrozená, len sa procesne zdržala. Magistrát má pripravený postup a v súčasnosti čaká na stavebné povolenie Krajského dopravného inšpektorátu. Cieľom modernizácie trate je skvalitnenie električkovej dopravy i skrášlenie prostredia.

Modernizovať budú súčasnú dvojkoľajovú električkovú trať, ktorá prechádza katastrálnymi územiami mestských častí Staré Mesto, Karlova Ves a Dúbravka. Stavba je situovaná v pôvodnom trasovaní súčasnej električkovej trate v dĺžke približne 6,7 kilometra. Stavebníkom je Hlavné mesto SR Bratislava.

Obnova trate má zvýšiť i bezpečnosť, čo si vyžaduje i úpravy na existujúcich priechodoch pre chodcov, ale aj vybudovanie nových priechodov pre chodcov a cyklistov. V rámci modernizácie električkovej trate chcú na dôležitých prestupových uzloch vybudovať dve integrované zastávky mestskej hromadnej dopravy, týka sa to zastávok Molecova a Damborského.

Predbežnú investíciu na modernizáciu úseku trate odhadli na 65 miliónov eur. Projekt financuje Európska únia 85 percentami nákladov, päť percent dá mesto a 10 percent poskytne štát.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X