Obrovské nešťastie: Krásne šteniatko roztrhali na ulici v Bratislave problémové psy

Roztrhané šteniatko
Foto: Mia Hátasová - koláž Bratislavadeň

Pani Mia prišla pre nezpozornosť iného majiteľa psa o svoje milované šteniatko. Celý incident riešila bratislavská polícia.

Bady bol iba 4-mesačné šteniatko labradora, no jeho majiteľka ho už viac neuvidí rásť či hrať sa. Jeho život vyhasol pri prechádzke v nedeľu 24. apríla a môže za to dvojica problémových psov.

Psy vytrhli šteniatko z vodidla

Pani Mia sa nachádzala so šteniatkom na Závodnej ulici v Podunajských Biskupiciach o 7.15 hod., keď k nim pribehla dvojica vlčiakov. Psy sa pustili do šteniatka, ktoré proti nim nemalo žiadnu šancu.

„Psy mi môjho Badynka vytrhli z vodidla, začali trhať. Bolo fakt nemožné zakročiť z dôvodu, že psy vedeli napadnúť aj osoby. Pri trhaní mi usmrtili môjho Badynka,“ opisuje smutne pani Mia pre Bratislavadeň.

Paradoxom je, že na problémové psy upozornila psíčkarka na sociálnej sieti už v marci. Vyzýva ostatných majiteľov psov, aby si v okolí Závodnej ulice dávali na vlčiaky pozor. V ohrození sú podľa nej nielen ostatné psy, ale aj deti a dospelí.

Roztrhané šteniatko
Bady bol malé šteniatko labradora. Foto: Mia Hátasová

Naďalej pobehujú v areáli

Na miesto boli privolaní bratislavskí policajti a prípad riešili aj s majiteľom problémových psov. Podal sa návrh na trestné oznámenie.

Majiteľ psov uviedol, že boli vykradnutí a psy mu z areálu, v ktorom voľne pobehovali, ušli. Hoci pred pani Miou majiteľ pripustil závažnosť celej situácie, zistila, že psy sú naďalej pustené v areáli, odkiaľ môžu opäť ujsť prehryznutím plota.

Psy neboli prvýkrát vonku bez majiteľa a pani Mia si myslí, že jej psík nebol prvou obeťou. Iní psíčkari na sociálnej sieti dodali, že psy pravdepodobne žijú v areáli firmy poskytujúcej sťahovacie práce pri Kauflande.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk