Obrovský požiar na skládke odpadov v Podunajských Biskupiciach: Zatvorte okná a nevychádzajte von

Kolaz bratislava poziar skladka.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

V Podunajských Biskupiciach vypukol obrovský požiar nelegálnej skládky odpadu, ktorý do ovzdušia vypúšťa hustý dym. Miestne úrady a hasiči vyzývajú obyvateľov, aby si zatvorili okná a nevychádzali von. Hasiči a záchranné zložky pracujú z plných síl, aby zvládli situáciu.

V Podunajských Biskupiciach vypukol na Lieskovskej ceste obrovský požiar nelegálnej skládky odpadu, ktorý sa začal šíriť krátko po 18.00 hod. Na miesto okamžite vyrazili hasiči so siedmimi vozmi a ďalšou technikou. Situácia si napokon v priebehu noci vyžiadala nasadenie 30 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s 9 kusmi hasičskej techniky a viac ako 20 členov Dobrovoľných hasičských zborov obcí Ružinov, Podunajské Biskupice, Most pri Bratislave, Rusovce, Petržalka, Malinovo a Rovinka.

Starosta Roman Lamoš, ktorý bol priamo na mieste, varoval obyvateľov a informoval o situácii. „Vzhľadom na šírenie hustého dymu si, prosím, pozatvárajte na svojich príbytkoch okná a ak to nie je vyslovene nevyhnutné, nevychádzajte von. Uhasenie náročného požiaru sa odhaduje až v ranných hodinách,“ uviedol starosta Lamoš.

Práce na mieste stále pokračujú a hasiči bojujú s ohňom, ktorý pohltil plasty, pneumatiky a množstvo ďalšieho odpadu. Na mieste sú aj odborníci, ktorí monitorujú kvalitu ovzdušia. Podľa posledných informácií z 0.20 vykazuje monitoring ovzdušia v Podunajských Biskupiciach a v Lieskovci priaznivé hodnoty.

Napriek tomu, dym sa naďalej šíri a obyvateľom sa odporúča zostať vo vnútri a nevetrať. „Hasiči naďalej vykonávajú hasebné práce, na mieste je aj zisťovateľ príčiny vzniku požiarov,“ uviedol npor. Mgr. Štefan Koči. Na mieste je prítomná aj polícia, zdravotníci, predseda miestneho poľnohospodárskeho družstva a vicestarosta Kristián Kevický.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk