Obstarávanie na obnovu Karloveskej radiály stále pokračuje

Vajanského nábrežie, električková trať
ilustračné: SITA

Verejné obstarávanie na projekt modernizácie Karloveskej radiály v hlavnom meste stále pokračuje. Uviedla to hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer s tým, že od 22. januára tohto roka naďalej vyhodnocujú ponuky záujemcov na zhotoviteľa tejto stavby

Rekonštrukciu však bratislavský magistrát naplánoval na tento rok a považuje ju za najväčšiu investíciu hlavného mesta v tomto roku. Úsek električkovej trate, ktorý sa má rekonštruovať, sa začína od tunela pod Hradným vrchom a končí sa na križovatke ulíc Mikuláša Schneidera Trnavského s Hanulovou/Bagarovou ulicou. Termín začiatku stavebných prác tak stále nie je známy a nie je možné ho ani určiť. „Závisí to od úspešného ukončenia verejného obstarávania a potrebného času na kvalitné uskutočnenie stavby. Proces verejného obstarávania má svoj legislatívny priebeh,“ informovala hovorkyňa Bratislavy v marci.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal koncom minulého roka na otázku, či to mesto stihne do novembrových komunálnych volieb odpovedal, že takto nestojí otázka a hovoriť termíny by bolo nezodpovedné. „Nerobím to pre voľby. Urobiť to treba, lebo Bratislava to potrebuje,“ spomenul. Verejné obstarávanie sa skončí podpisom zmluvy. Potom chce mesto informovať o ďalších krokoch. Na otázku, či celý proces netrvá dlho, primátor povedal, že sa to nedá urobiť rýchlo a zdržujú to aj rokovania so zodpovednými orgánmi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk