Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lampa_osvetlenie.jpg
ilustračné: © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.
6. júna 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Obstarávanie na osvetlenie možno nebude ukončené do konca roka

Zatiaľ nie je isté, či verejné obstarávanie na zabezpečenie verejného osvetlenia v hlavnom meste ukončia do konca tohto roka.

„Ťažko hovoriť akékoľvek termíny. Prechodné obdobie máme pokryté. Tento a ďalší rok máme pokrytý zmluvou. Chceme však nové osvetlenie čo najskôr. Špekulovať o tom, čo bude o rok, je predčasné,“ povedal dnes novinárom na pracovných raňajkách primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Hlavné mesto vyhlásilo verejné obstarávanie na zabezpečenie verejného osvetlenia v meste. Vyplýva to z oznámenia, ktoré je vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Suma zákazky je 143 697 471 eur bez DPH a bratislavský magistrát chce s víťaznou firmou uzavrieť zmluvu na dvadsať rokov. Súčasťou verejného obstarávania je okrem zabezpečovania svietenia aj rekonštrukcia a modernizácia prostriedkov verejného osvetlenia.

Ako ďalej primátor dodal, podklady verejného obstarávania a aj zmluvu robilo mesto, technickú špecifikáciu systému pripravila spoločnosť Deloitte. Tá podľa Nesrovnala nastavila podmienky tak, aby neboli pochybnosti, že to bolo niekomu šité na mieru. „Systém je nastavený tak, aby sa do neho prihlásilo viac uchádzačov,“ doplnil Ivan Lužica zo spoločnosti Deloitte. Ivo Nesrovnal doplnil, že výsledkami obstarávania sa bude zaoberať komisia z magistrátu, odborníci z externého prostredia i poslanci mestského zastupiteľstva.

Záujemcovia o zabezpečenie osvetlenia v Bratislave môžu predkladať ponuky do 10. júla, otvárať ich budú 21. júla. Na otázku, či to nie je na taký veľký tender krátky čas, primátor odpovedal, že je to lehota podľa zákona. „Pripravovali to pracovníci magistrátu z oddelenia verejného obstarávania. Kto sa pohybuje v tomto prostredí, tak by mal byť dostatočne kompetentný a kvalifikovaný na to, aby si v tejto lehote zistil to, čo potrebuje vedieť,“ reagoval primátor.

Magistrát žiada, aby víťaz počas doby trvania zmluvy zmodernizoval verejné osvetlenie, teda aby vymenil 47 475 svietidiel za energeticky efektívne. Zabezpečiť to má zníženie energetickej náročnosti prevádzky sústavy verejného osvetlenia. Mesto tiež chce verejné osvetlenie, ktoré môže slúžiť ako platforma pre zapojenie budúcich Smart City riešení, čo je informovanie o voľných parkovacích miestach, monitorovanie dopravy i bezpečnosti. Súčasťou predmetu zákazky je aj výmena 24-tisíc stožiarov verejného osvetlenia v Bratislave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X