Obvinený veterinár v kauze korupcie na Okresnom úrade Bratislava ostáva na slobode

Nové klientske centrum štátnej správy
ilustračné: SITA

Veterinárny lekár Vladimír M., ktorý je jedným z obvinených v kauze korupcie na Okresnom úrade v Bratislave, ostáva na slobode. Rozhodol o tom v utorok na verejnom zasadnutí Najvyšší súd SR. Zamietol tak sťažnosť prokurátora proti minulotýždňovému verdiktu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu.

Podľa odôvodnenia tohto rozhodnutia zatiaľ nie je jasné, či Vladimír M. vedome páchal trestnú činnosť uvedenú v uznesení o vznesení obvinenia. Podľa tvrdení obhajoby totiž obvinený plnil prevažne príkazy obvineného Branislava R., s ktorým figurovali vo viacerých spoločných firmách. Podľa súdu tiež zatiaľ nebolo preukázané, že by obvinený mal zo skutkov, ktoré sa mu kladú za vinu, nejaký prospech. Tieto skutočnosti preto podľa rozhodnutia súdu neodôvodňujú vzatie do väzby. Rozhodnutie Najvyššieho súdu SR je právoplatné.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu vo štvrtok 9. augusta vzal do väzby vedúcu odboru starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu v Bratislave Miroslavu G. a bratislavských podnikateľov Branislava R. a Tomáša W. Vladimíra M. vtedy ponechal na slobode, voči čomu prokurátor podal sťažnosť. Sťažnosť proti rozhodnutiu súdu podala aj trojica vzatá do väzby, tú však Najvyšší súd SR na neverejnom zasadnutí zamietol. Následne v nedeľu 12. augusta vzal súd do väzby aj ďalšieho úradníka z korupčného prípadu na Okresnom úrade v Bratislave, referenta Pavla B. O jeho sťažnosti odvolací súd ešte nerozhodol.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk