Vraha muža, ktorého torzo našli pod mostom, polícia už vypátrala

policajné auto
ilustračné: SITA

Policajti v utorok zadržali a obvinili 30-ročného muža, ktorý zavraždil a rozštvrtil 44-ročného Bratislavčana. Jeho hlavu našiel 9. júna v lese pri cyklotrase v blízkosti Prístavného mosta v náhodný okoloidúci.

Ako povedal riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Csaba Faragó, policajné psy našli na mieste ďalšie telesné pozostatky v štádiu rozkladu, spolu ich bolo deväť.

Polícii sa zavraždeného podarilo identifikovať 15. júna. Deň na to vypátrali aj podozrivého páchateľa a pred jeho domom v bratislavskom Ružinove ho ešte v tento deň zadržali.

Ako povedala vyšetrovateľka Ľubica Bojarová, u obvineného spravili v stredu 17. júna na základe príkazu sudcu domovú prehliadku s pozitívnym výsledkom. Vrah sa k vražde priznal, pripomenula. Momentálne sa nachádza v cele policajného zaistenia a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

Za vraždu mu hrozí 15 až 20 rokov za mrežami. „Obvinený sa priznal k spáchaniu skutku v plnom rozsahu a spolupracuje s políciou, jeho motív je však predmetom vyšetrovania,“ uviedla vyšetrovateľka.

Znalci z odboru súdneho lekárstva skonštatovali, že príčinou smrti bol šok z vykrvácania z mnohopočetných prevažne bodných, bodnorezných a sečných rán na hlave, hrudníku a končatinách. Obeť mala na tele 152 zranení.

Poškodený bol podľa riaditeľa bratislavskej polície v minulosti súdne trestaný za podvod, páchateľ trestaný nebol. Obeť pochádzala z nižšej sociálnej vrstvy, jej vrah zo strednej.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk