Obyvatelia bratislavskej Petržalky sa budú môcť stretnúť s poslancami mestskej časti v rámci Poslaneckej hodinky už v pondelok

technopol petržalka miestny urad stretnutia starosta zastupitelstvo poslanci
Foto: ilustračné, commons.wikimedia.org

Cieľom stretnutí je umožniť obyvateľom, aby spoznali svojich poslancov a hovoriť o problémoch mestskej časti.

Prvé stretnutie sa uskutoční v priestoroch miestneho úradu v budove Technopolu na Kutlíkovej ulici, v zasadačke na 8. poschodí od 17.00 do 18.00 hod. Poslanecké hodinky sa budú konať vždy posledný pondelok v mesiaci od 17.00 do 18.00 hod., okrem letných prázdnin. Informovala o tom mestská časť na svojej webovej stránke.

Poslanecká hodinka je rozšírením možnosti kontaktovať svojich poslancov v rámci iniciatívy otvorenia samosprávy a úradu ľuďom. Petržalčania sa preto môžu od začiatku apríla pravidelne stretávať a diskutovať aj so starostom mestskej časti Jánom Hrčkom. Mestská časť chce týmto spôsobom zvýšiť úroveň vzájomnej komunikácie medzi obyvateľmi a samosprávou.

Našou snahou je, aby sme samosprávu otvorili ľuďom a obyvatelia Petržalky tak mali možnosť sa aktívne zapojiť do rozhodovania o nich samotných a mieste kde žijú, aby mohli participovať na správe verejných vecí, prezentovať svoje názory a predstavy, či riešiť svoje problémy a podnety,“ povedala vicestarostka a poslankyňa mestskej časti Lýdia Ovečková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk