Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Diviak, divá zver,
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
15. februára 2018 Zaujímavosti od Milota Mezeiová Diskusia()

Obyvatelia Devínskej Novej Vsi sa chcú brániť proti diviakom, prijali tieto opatrenia

Na príslušnom miestnom úrade sa konalo stretnutie, ktorého cieľom bolo zamedziť výskytu diviačej zveri v blízkosti obytných domov. Nekŕmte diviakov, vyzývajú kompetentní. 

Na Miestnom úrade v Devínskej Novej Vsi sa na základe podnetov občanov a poslancov z dôvodu potulujúcich sa diviakov v blízkosti obydlí realizovalo stretnutie, ktorým chceli zamedziť danému problému.

Ako informuje oficiálna facebooková stránka Devínskej Novej Vsi, na stretnutí sa dohodlo, že zúčastnené strany príjmu nasledovné opatrenia:

1. Miestny úrad v DNV zverejní na internetovej stránke a na úradnej tabuli výzvu pre obyvateľov, aby nekŕmili diviačiu zver a udržiavali čistotu pri kontajneroch, resp. zabezpečili ohradenie a uzamknutie týchto kontajnerov.

2. Predseda Poľovníckej spoločnosti Klenovica v piatok 16. 2. 2018 na schôdzi poľovníkov bude informovať o situácii v Devínskej Novej Vsi. Členovia budú vyzvaní na vykonávanie častejších pochôdzok v katastri DNV. Na schôdzi sa zváži prijatie aj ďalších opatrení na odpútanie divej zvery od ľudských obydlí.

3. Prítomní tiež navrhli, aby aj Poľovnícka spoločnosť Devínska Kobyla informovala svojich členov o vzniknutej situácii a zvážilo sa prijatie opatrení na zamedzenie výskytu diviačej zveri pri ľudských obydliach v katastri Devínskej Novej Vsi.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X