Obyvatelia kraja môžu hlasovať za osobnosti, ktoré dostanú ocenenie Samuela Zocha

Ocenenie osobností
Foto: ilustračné, SITA

Za osobnosti, ktoré kraj ocení, môžu obyvatelia hlasovať do 9. februára online na webovej stránke kraja.

Obyvatelia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) môžu hlasovať za osobnosti, ktoré dostanú ocenenie Samuela Zocha. Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman v tlačovej správe. Za osobnosti, ktoré kraj ocení, môžu obyvatelia hlasovať do 9. februára online na webovej stránke kraja. Obyvatelia sa môžu zapojiť do hlasovania prvýkrát, odkedy kraj túto cenu udeľuje.

V aktuálnom ročníku sme dostali 36 návrhov, ktoré posúdila výberová komisia. Ich návrhy nakoniec schválili župní poslanci,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba. Kraj sa rozhodol tento rok udeliť titul historická osobnosť in memoriam česko-slovenskému hokejovému brankárovi a trénerovi Vladimírovi Dzurilovi, ktorý by mal v pondelok 78 rokov. Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutoční 13. februára v Divadle Aréna.

Bratislavský kraj udeľuje cenu Samuela Zocha každoročne osobnostiam, ktoré podporili rozvoj regiónu alebo pomáhajú občanom v kraji. „Od roku 2003 ocenil už vyše stovku laureátov. Tento rok k nim pribudne ďalších 31 a jedna historická osobnosť,“ vysvetlila Forman.

Laureátom kraj udelí Výročné ceny Samuela Zocha, Pamätné listy predsedu a po druhý raz kraj udelí aj titul historická osobnosť. Medzi ocenenými bývajú osobnosti z oblasti školstva, zdravotníctva, kultúry, regionálneho rozvoja, sociálnych služieb, športu a cestovného ruchu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk