Obyvatelia, ktorí sa starajú o predzáhradky, by mali vo Vrakuni nahlásiť, aké rastliny budú vysadené

Predzahradky kvety vrakuna.jpg
Ilustračná foto: maps.google.com

Vrakuňa žiada obyvateľov, ktorí sa starajú o záhradky pred bytmi, ale i rodinnými domami, aby nahlásili svoju činnosť na miestny úrad.

Obyvatelia, ktorí zveľaďujú priestor pred svojimi rodinnými domami a činžiakmi, by mali zbystriť pozornosť. Vrakuňa žiada týchto obyvateľov, aby svoju činnosť nahlásili na miestnom úrade. Mestskú časť zaujíma kde a akým spôsobom sa starajú o tento priestor a čo na ňom plánujú vysadiť či vybudovať. Je dôležité, aby mestská časť vedela, aké rastliny budú vysadené a predmety, ktoré budú umiestnené na danom pozemku.

Mestská časť sa zaujíma o tieto informácie preto, že v minulosti sa stretla s prípadom, kedy obyvateľka vysadila jedovaté rastliny, ktoré sú zakázané. Obyvateľka pritom tvrdila, že nemala informácie o tom, že sú dané rastliny jedovaté. „Ďalším dôležitým faktorom je, že občania, ktorí sadia kvety a stromy na daných miestach sú na to spôsobili a budú sa o zeleň v zmysle zákona starať,“ objasňuje Vrakuňa.

Ak ide o priestory v správe mestskej časti, nie je problém s takouto činnosťou, pokiaľ je ohlásená a v súlade so zákonom. Ak by činnosť nebola ohlásená, bude mestská časť donútená vystaviť poplatok za zaujatie verejného priestranstva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk