Obyvatelia Nobelovej ulice majú viac ako 20 nových parkovacích miest

Rudolf kusy parkovanie nove mesto nobelova.jpg

Už o pár dní po kolaudácii budú môcť miestni obyvatelia využívať vynovený priestor vo vnútrobloku.

Na Nobelovej ulici v bratislavskom Novom Meste pribudlo parkovisko s viac ako 20 miestami pre obyvateľov mestskej časti. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Uvedomujeme si problémy s parkovaním, ktoré trápia aj túto štvrť, preto som rád za každé nové miesto. Už o pár dní po kolaudácii budú môcť miestni obyvatelia využívať vynovený priestor vo vnútrobloku,“ uviedol Kusý.

Okrem parkovania bude nová plocha na parkovanie plniť aj ďalšiu funkciu. „Do podzemnej časti parkoviska sme zabudovali retenčné nádrže, ktoré budú zadržiavať dažďovú vodu. Tá sa bude následne vyparovať a zlepšovať mikroklímu,“ vysvetlil starosta.

Na parkovisku použili aj nový druh materiálu, ktorý bude v lete sálať menej tepla ako betón. „Samozrejme, nezabudli sme ani na zeleň – pozdĺž parkoviska sme vysadili nové stromoradie,“ doplnil.

Vo vnútrobloku na Nobelovej sa nachádzajú dve parkoviská. „Jedno je naše pre miestnu komunitu, druhé patrí Európskej vzdelávacej agentúre. Investíciu sme robili spoločne, aby sme mali len jednu príjazdovú cestu a ušetrili tak jeden pruh pre zeleň,“ uzavrel Rudolf Kusý.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk