Obyvatelia Nového Mesta, hlasujte za občianske projekty a pomôžte tak zveľaďovať svoje okolie

Nove mesto urad.jpg
Zdroj: www.banm.sk

Z participatívneho rozpočtu podporuje Bratislavský samosprávny kraj projekty, ktoré nejakým spôsobom prospievajú verejnému životu.

Bratislavská mestská časť Nové Mesto vyzýva svojich obyvateľov, aby hlasovali za projekty, ktoré môžu získať dotáciu z participatívneho rozpočtu v roku 2020. Účelom dotácie je zveľadenie verejného priestoru, podpora či tvorba nového podujatia alebo poskytovanie služby pre obyvateľov mestskej časti. Projekty posudzuje komisia pre participatívny rozpočet a následne ju predloží na hlasovanie verejnosti. Informovali o tom na facebookovej stránke Participácia Bratislava – Nové Mesto.

Obyvatelia Nového Mesta môžu svoje hlasy odovzdávať do 23. septembra, a to fyzicky alebo elektronicky. Hlas odovzdaný fyzicky má väčšiu váhu (60 percent) a obyvatelia takto môžu hlasovať vo všetkých novomestských denných centrách seniorov, pobočkách novomestskej knižnice, materských školách, v komunitnom centre na Ovručskej 5 a na miestnom úrade počas otváracích hodín, ako uviedli na facebookovej stránke Participácia Bratislava – Nové Mesto.

Podporené projekty

Online hlas má váhu 10 percent a obyvatelia takto môžu hlasovať na stránke TU. „Zvyšných 30 percent rozhodovania tvorí verejné zvažovanie predkladateľov občianskych projektov, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou rozhodovacích procesov v participatívnych rozpočtoch,“ uviedli na stránke participácie Nového Mesta.

Obyvatelia Bratislavského kraja majú možnosť hlasovať za občianske projekty podporené z participatívneho rozpočtu už siedmy rok. V mestskej časti Nové Mesto patria medzi podporené projekty napríklad obnovenie delostreleckej kaverny na Kamzíku či otvorenie komunitnej Cyklodielne na Pionierskej ulici.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk