Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nove mesto urad.jpg
Zdroj: www.banm.sk
12. septembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Obyvatelia Nového Mesta, hlasujte za občianske projekty a pomôžte tak zveľaďovať svoje okolie

Z participatívneho rozpočtu podporuje Bratislavský samosprávny kraj projekty, ktoré nejakým spôsobom prospievajú verejnému životu.

Bratislavská mestská časť Nové Mesto vyzýva svojich obyvateľov, aby hlasovali za projekty, ktoré môžu získať dotáciu z participatívneho rozpočtu v roku 2020. Účelom dotácie je zveľadenie verejného priestoru, podpora či tvorba nového podujatia alebo poskytovanie služby pre obyvateľov mestskej časti. Projekty posudzuje komisia pre participatívny rozpočet a následne ju predloží na hlasovanie verejnosti. Informovali o tom na facebookovej stránke Participácia Bratislava – Nové Mesto.

Obyvatelia Nového Mesta môžu svoje hlasy odovzdávať do 23. septembra, a to fyzicky alebo elektronicky. Hlas odovzdaný fyzicky má väčšiu váhu (60 percent) a obyvatelia takto môžu hlasovať vo všetkých novomestských denných centrách seniorov, pobočkách novomestskej knižnice, materských školách, v komunitnom centre na Ovručskej 5 a na miestnom úrade počas otváracích hodín, ako uviedli na facebookovej stránke Participácia Bratislava – Nové Mesto.

Podporené projekty

Online hlas má váhu 10 percent a obyvatelia takto môžu hlasovať na stránke TU. „Zvyšných 30 percent rozhodovania tvorí verejné zvažovanie predkladateľov občianskych projektov, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou rozhodovacích procesov v participatívnych rozpočtoch,“ uviedli na stránke participácie Nového Mesta.

Obyvatelia Bratislavského kraja majú možnosť hlasovať za občianske projekty podporené z participatívneho rozpočtu už siedmy rok. V mestskej časti Nové Mesto patria medzi podporené projekty napríklad obnovenie delostreleckej kaverny na Kamzíku či otvorenie komunitnej Cyklodielne na Pionierskej ulici.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X