Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Petrzalka trava listie problemy obyvatelov.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.odkazprestarostu.sk

Obyvatelia Petržalky apelujú na mestskú časť s tým, aby odvážali bioodpad po letnej či dokonca jesennej údržbe

(Aktualizované o vyjadrenie MČ) Hlavný problém vidia obyvatelia v tom, že neodvezený bioodpad môže ohroziť aj zdravie ľudí.

Obyvateľom Petržalky sa nepáči prístup vedenia, ktorým ohrozujú nielen majetok obyvateľov, ale aj ich samotné zdravie. Ide o pokosené kopy tráv či lístia, ktoré samospráva necháva na mieste hniť niekoľko týždňov až mesiacov. Podľa slov obyvateľov je možné v niektorých častiach nájsť dokonca suché lístie ešte od jesene z roku 2018, konkrétne sa nachádza na uliciach Vyšehradská a Vígľašská.

Posledný prípad obyvateľov nanajvýš znepokojil. Išlo o kopu pokosenej trávy v blízkosti detského ihriska na Farského ulici, ktorá sa počas horúčav rozhorela, presnú príčinu vyšetrujú hasiči. Vďaka rýchlemu zásahu občanov a hasičov sa nikomu nič nestalo. Pritom tento problém bol ešte pred požiarom nahlásený na portáli Odkaz pre starostu Petržalka a nie je jediný. Na portáli sa dá nájsť množstvo takýchto odkazov od obyvateľov, mnoho z nich je nevyriešených.

Kutlikova petrzalka trava.jpg
Zdroj: www.odkazprestarostu.skKutlíkova ulica, pridané 13. mája 2019

Pokosená tráva je tak vystavená vplyvom poveternostných podmienok, ktoré v horúčavách ohrozujú obyvateľov. Obyvatelia sa odvolávajú na VZN č.5/2018, ktoré ukladá za povinnosť majiteľom pozemkov zlikvidovať pokosenú trávu v termínoch od 48 hodín, 3 pracovné dni až 14 dní maximálne, podľa dôležitosti a náležitosti.

Je to len obyčajný nezáujem, ľahostajnosť, neprofesionalita, alebo neschopnosť konkrétnych úradníkov. Pravdepodobne si niekto neuvedomuje, že sa dopúšťa svojím konaním, neplnením si svojich pracovných a zákonných povinností, úmyselného trestného činu, úmyselného všeobecného ohrozovania obyvateľstva,“ sťažujú sa obyvatelia.

Rovniakova hnijuca trava petrzalka.jpg
Zdroj: www.odkazprestarostu.sk

Mestská časť sa k téme vyjadrila s tým, že nie každý pozemok patrí práve jej. Avšak vítajú každý podnet od obyvateľov na odvoz trávy a aj keď sa v teréne nachádzajú inšpektori životného prostredia, nevedia pokryť všetky miesta naraz. Mária Halašková z Oddelenia komunikácie s verejnosťou Miestneho úradu Petržalka dodáva, že Miestny podnik VPS a aj dodávatelia majú povinnosť pokosenú trávu do 24-48 hodín odviezť a pokiaľ možno, kopy ani nevytvárať, ale hneď odvážať.

Momentálne tiež mestská časť rieši kosenie, preto vybavuje najskôr tieto žiadosti obyvateľov a potom bude riešiť postupné naprávanie aj tejto problematiky. „Čo sa týka podnetov všeobecne, oddelenie komunikácie mestskej časti intenzívne komunikuje či už prostredníctvom mailovej adresy [email protected], telefonicky, správ na facebook stránke, ale aj prostredníctvom portálu odkazu pre starostu, kde sa prioritne venujeme aktuálnym podnetom a postupne sa vraciame k podnetom z predošlých rokov,“ dodala Halašková z Oddelenia komunikácie s verejnosťou.

Farskeho 1.jpg
Zdroj: www.odkazprestarostu.skFarského ulica, suchá tráva, ktorá sa vznietila, pridané 26. júna 2019
Farskeho 1.jpg
Zdroj: www.odkazprestarostu.skFarského ulica, suchá tráva, ktorá sa vznietila, pridané 26. júna 2019

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X