Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Socialna poistovna petrzalka technopol mapy.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com
15. októbra 2020 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Obyvatelia Petržalky, pozor: Miestny úrad ruší stránkové dni, otvorená bude len podateľňa a pokladňa

Miestny úrad v bratislavskej Petržalke ruší stránkové dni, fungovať bude iba podateľňa a pokladňa. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Mestská časť reaguje na nepriaznivý vývoj pandémie koronavírusu a pristupuje k vlastným preventívnym opatreniam, ktoré sa dotknú aj chodu miestneho úradu,“ uvádza hovorkyňa a dodáva, že bežné stránkové dni budú od 15. októbra až do odvolania zrušené.

Občania budú môcť osobne využiť len podateľňu, ktorá bude otvorená každý pracovný deň od 8.00 do 11.00, a pokladňu, ktorá bude k dispozícii v pondelok, stredu a v piatok od 8.00 do 11.00,“ doplnila.

Obmedzený režim

V obmedzenom režime bude úrad vykonávať svoju činnosť aj naďalej, mestská časť však apeluje na obyvateľov, aby sa naň obracali prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky.

V prípade potreby osobnej návštevy žiadame občanov, aby si vopred dohodli termín stretnutia na príslušnom oddelení,“ doplnila hovorkyňa a dodala, že pri pohybe v priestoroch úradu je potrebné dodržiavať predpísané opatrenia.

Miestny úrad mestskej časti sídli v budove Technopolu, kde sa nachádzajú aj pracoviská Sociálnej poisťovne, Všeobecnej zdravotnej poisťovne a Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, kam smeruje takisto veľký počet klientov, takže spoločné priestory sú z hľadiska pohybu ľudí o to vyťaženejšie,“ uzavrela.

Preventívne opatrenia

Preventívne opatrenia mestskej časti sa premietli aj do iných činností samosprávy. Kým v septembri sa uskutočnilo zasadnutie miestneho zastupiteľstva ešte v štandardnej podobe, v utorok 13. októbra petržalskí poslanci po prvý raz rokovali prostredníctvom videokonferencie.

Takúto možnosť uprednostnili v hlasovaní samotní poslanci a miestny úrad ju dokázal v relatívne krátkom čase technicky zabezpečiť,“ vysvetlila hovorkyňa.

Vzáujme Petržalky bude systém online videokonferencie zdokonaľovať, aby tento model mohla v prípade potreby využiť aj pri nasledujúcom zasadnutí miestneho zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční 10. novembra.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X