Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pravnik pravna poradna pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
16. apríla 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Obyvatelia Rače môžu opäť využiť bezplatnú právnu poradňu

Mestská časť informovala prostredníctvom svojej webovej stránky o tom, že opätovne bude možné využiť bezplatnú právnu poradňu. Tá najbližšia sa bude konať 17. apríla v čase od 15.00 do 17.00 h. v Obecnom dome, ktorý sa nachádza na Alstrovej ulici.

Ako doplnila Rača, právne poradenstvo, ktoré tu bude bezplatne ponúkané sa týka najmä rodinných vzťahov, dedičského konania, pracovno-právnych vzťahov, taktiež otázok majetkovej povahy, ochrany spotrebiteľa či exekúcie.

Bratislavská mestská časť Rača zároveň upozorňuje, že právne poradenstvo, respektíve poradňa, nezastupuje občanov pred súdmi ani inými inštitúciami a tiež sa nezaoberá trestným právom.

„Právne poradenstvo je poskytované formou osobnej ústnej konzultácie. Záujemca nemusí preukazovať svoje zárobkové a majetkové pomery. Do poradne nie je potrebné sa vopred nahlasovať, záujemcovia sú vybavovaní v poradí, v akom prišli do poradne,“ píše sa na webe Rače.

Ako dopĺňa táto mestská časť, poradňa je určená len pre obyvateľov, ktorí majú trvalý prípadne prechodný pobyt v mestskej časti Bratislava-Rača.

„Občania Rače sa môžu bezplatne poradiť s právnikom na račianskom miestnom úrade vždy každú prvú a tretiu stredu v mesiaci v čase od 15 do 17 hodiny v Obecnom dome na Alstrovej ulici. Nasledujúca právna poradňa bude 15. mája 2019,“ uviedla Rača záverom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X