Obyvatelia Rače môžu opäť využiť bezplatnú právnu poradňu

Pravnik pravna poradna pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Mestská časť informovala prostredníctvom svojej webovej stránky o tom, že opätovne bude možné využiť bezplatnú právnu poradňu. Tá najbližšia sa bude konať 17. apríla v čase od 15.00 do 17.00 h. v Obecnom dome, ktorý sa nachádza na Alstrovej ulici.

Ako doplnila Rača, právne poradenstvo, ktoré tu bude bezplatne ponúkané sa týka najmä rodinných vzťahov, dedičského konania, pracovno-právnych vzťahov, taktiež otázok majetkovej povahy, ochrany spotrebiteľa či exekúcie.

Bratislavská mestská časť Rača zároveň upozorňuje, že právne poradenstvo, respektíve poradňa, nezastupuje občanov pred súdmi ani inými inštitúciami a tiež sa nezaoberá trestným právom.

„Právne poradenstvo je poskytované formou osobnej ústnej konzultácie. Záujemca nemusí preukazovať svoje zárobkové a majetkové pomery. Do poradne nie je potrebné sa vopred nahlasovať, záujemcovia sú vybavovaní v poradí, v akom prišli do poradne,“ píše sa na webe Rače.

Ako dopĺňa táto mestská časť, poradňa je určená len pre obyvateľov, ktorí majú trvalý prípadne prechodný pobyt v mestskej časti Bratislava-Rača.

„Občania Rače sa môžu bezplatne poradiť s právnikom na račianskom miestnom úrade vždy každú prvú a tretiu stredu v mesiaci v čase od 15 do 17 hodiny v Obecnom dome na Alstrovej ulici. Nasledujúca právna poradňa bude 15. mája 2019,“ uviedla Rača záverom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk